Finał Wojewódzki Gimnazjady

12-05-2016
    W miejscowości Żyraków koło Dębicy rozegrany został Finał Wojewódzki Gimnazjady (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Gimnazjalnych) w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców.Na starcie mistrzostw stanęło po osiem najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całego Podkarpacia wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich.

Wielki sukces odniosły w tych mistrzostwach zespoły dziewcząt i chłopców reprezentujących Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie.W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna występująca w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek i Zofia Tomczyk. W pojedynku finałowym dziewczęta z Nowej Dęby pokonały drużynę Gimnazjum Nr 5 z Ropczyc 3:0. W kategorii chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna występująca w składzie: Rafał Lejko i Patryk Róg. W pojedynku finałowym chłopcy z Nowej Dęby pokonali drużynę Gimnazjum ze Straszęcina 3:1.Dzięki tak znakomitej postawie zarówno  drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców wywalczyły awans do Finału Krajowego (Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych), który w dniach 04 - 05.06.2016r. rozegrany zostanie również w Żyrakowie.

Jest to kolejny spektakularny wyczyn badmintonistów z Nowej Dęby, na co dzień trenujących w sekcji badmintona w MKS "Stal" Nowa Dęba, a co się z tym wiąże duży sukces sportu szkolnego Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie wojewódzkiej.

Na zdjęciach złoci medaliści w drużynowej rywalizacji w kategorii dziewcząt i chłopców w badmintonie szkół gimnazjalnych na najwyższym stopniu podium w Żyrakowie.