IV AMATORSKI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY TARNOBRZESKIEGO

• popularyzacja wśród społeczeństwa piłki nożnej
  • aktywne spędzanie czasu wolnego
  • promocja boiska „Orlik 2012” przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie
  • wdrażanie do kulturalnego dopingu podczas meczu
  1. Organizatorem IV Amatorskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Tarnobrzeskiego  Nowa Dęba 2016  na „Boiskach Orlik 2012”  przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie  jest:
  • Zespół Szkól nr 2 w Nowej Dębie ,
  •  Animatorzy Sportu / Tomasz Zierold, Kazimierz Antoń /
  •  Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

UCZESTNICTWO

1. Termin i miejsce : 04.06.2016 r.  rozpoczęcie - godzina 1000 Moje boisko „Orlik 2012” przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie.
  2. Podstawą uczestnictwa w turnieju jest zgłoszenie drużyny z oznaczonym składem, miejscem zamieszkania i kapitanem wg. załącznika nr 1.
  3. Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane u animatora Boiska ORLIK  przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie lub mailem na adres tzierold@wp.pl do dnia 02.06.2016 , regulamin i druki do pobrania na stronie www.nowadeba.pl w zakładce /Kalendarz wydarzeń/   lub u animatora boiska ORLIK . Liczba miejsc w turnieju  ograniczona / 6 drużyn/ , liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.
  4. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu

i przepisów gry w turnieju.

1. Drużyna musi posiadać kapitana, który będzie reprezentował drużynę oraz wyjaśniał wszelkie sprawy sporne.
  2. Podczas mistrzostw zabrania się używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach .
  3. Organizator nie zapewnia transportu drużyn.

DRUŻYNY

1. Kategoria wiekowa - zawodnicy którzy ukończyli 18 lat i nie występują aktualnie w drużynach piłki nożnej od 4 ligi wzwyż
  2. Drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników.
  3. Na boisku grają  5 – osobowe drużyny (4 w polu + bramkarz)  ilość zmian nieograniczona.
  4. Organizator zapewnia kolorowe znaczniki dla jednej z drużyn grających w celu łatwiejszego rozróżnienia zarówno dla kibiców jak i sędziów.
  5. Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.

SYSTEM ROZGRYWEK

1. Drużyny rywalizują systemem grupowym- dwie grupy po trzy zespoły.
  2. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje:

• Większa ilość zdobytych punktów,
  • Wynik bezpośredniego spotkania,
  • Lepsza różnica bramek z całego turnieju,
  • Przy dalszym braku rozstrzygnięcia rzuty karne między zainteresowanymi drużynami.
  1. Półfinały rozgrywają Im i II m  na krzyż . Wygrane drużyny z tych meczy grają o 1 miejsce, przegrane o 3.
  2. Mecz o 3 miejsce oraz o 1 również gra się aż do rozstrzygnięcia.

PRZEPISY GRY

• czas gry : 2 x 10 minut, 5 minut przerwy. Dopuszcza się możliwość zmiany po ustaleniu z kapitanami drużyn przed rozpoczęciem zawodów
  • w fazie pucharowej w przypadku remisu dogrywka 2  x 5 minut bez przerwy do „ złotej bramki”, bramkarz po aucie bramkowym wybija piłkę dowolnie ręką lub nogą w obrębie swojego pola bramkowego
  • turniej zostanie rozegrany piłką nr 5
  • nie obowiązuje przepis o spalonym

Obowiązują aktualne przepisy PZPN z wyjątkami:

• Zawodników nie obowiązuje limit zmian w danym meczu.
  • Po dostaniu przez zawodnika drugiej żółtej lub czerwonej kartki,  zawodnik zmuszony jest do pauzowania w kolejnym meczu.
  • Zawodnik pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie będzie dopuszczony do meczu. W takim wypadku drużyna może grać w osłabieniu lub grać z zawodnikiem rezerwowym.
  • Za zachowanie niegodne sportowca (przekleństwa, bójki, aroganckie zachowanie itp… ) sędzia zawodów ma prawo usunąć zawodnika z boiska.

NAGRODY

• Każda drużyna otrzymuje dyplom
  • Pierwsze 3 drużyny otrzymują puchary

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

2. Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych
    i wynikających z tego powodu wypadków, oraz za skutki wypadków przed, po i w czasie gry.
  3. Każda drużyna jest odpowiedzialna za ubezpieczenie swojego zawodnika od następstw NW (nieszczęśliwych wypadków) i OC (odpowiedzialności cywilnej). Każdy zawodnik powinien ubezpieczyć się indywidualnie. Zawodnik bez ubezpieczenia zostanie dopuszczony do gry, ale wówczas organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione lub wyrządzone przez zawodnika.
  4. Podczas gry zabrania się noszenia zegarków, zawodnik grający w okularach, łańcuszkach
    i innych ozdobach uczestniczy w meczach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na osoby uczestniczące w zdarzeniu.
  5. Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość.
  6. Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed lub w przerwie meczu, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości osób znajdujących się w protokole zawodów. Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą weryfikowane.
  7. O wszelkich sprawach spornych decyduje sędzia główny zawodów oraz organizator
  8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek w razie zmiany  ilości drużyn
  9. Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej MA PRAWO do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie za zmianą regulaminu (za „sytuacje ekstremalną” uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił).
  10. Organizator zapewni wodę mineralną uczestnikom mistrzostw.
  11. Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator turnieju.