Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Pokazowy mecz tenisa

10-04-2013

W niedzielne popołudnie hala sportowa Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie zapełniła się sympatykami tenisa ziemnego. Na zaproszenie opiekuna nowodębskich kortów Wojciecha Kosiorowskiego i pasjonata tenisa Piotra Gładysza do Nowej Dęby przyjechali dwaj wysoko cenieni zawodnicy tej pięknej dyscypliny sportu. W znaczący sposób w przygotowanie i organizację pokazu włączył się Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.


Pokaz rozpoczął się od prezentacji zawodników, którzy przy doskonale dobranej muzyce zostali wprowadzani na halę przez koleżankę Andżelikę. Jako pierwszy nowodębskiej publiczności zaprezentował się Bartłomiej Wojnar - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, triumfator ogólnopolskich oraz wojewódzkich turniejów klasyfikacyjnych. Jeden z najbardziej utytułowanych młodych polskich tenisistów. Jest on również oficjalnym sparingpartnerem  sióstr Radwańskich. Następnie na korcie pojawił się Michał Matyfi - kilkunastokrotny triumfator najwyższej rangi turniejów Ogólnopolskich i Wojewódzkich, Finalista Mistrzostw Polski, sparingpartner zawodników Reprezentacji Słowacji. Doceniany przez komentatorów sportowych za agresywny styl gry, charakter i wolę walki. Pokaz składał się z trzech występów naszych mistrzów, którzy pokazali doskonałe umiejętności techniczne, sprawność i wytrzymałość. Całość występu utrzymana była w luźnej konwencji. Choć krótki pokazowy mecz na punkty wyzwolił na trybunach niemałe emocje. Publiczność wielokrotnie nagradzała zawodników gromkimi brawami. Niektóre zagrania budziły szczery podziw i zachwyt. Ostatni akord to pokaz przez zawodników zagrań technicznych w żartobliwej formie, choć daj Boże takie „żartobliwe” zagrania każdemu z nas.


W przerwie między zmaganiami zawodników wystąpił zespół breakdance BROŁKEN CREW. Tu z kolei członkowie zespołu wykazali się doskonałym przygotowaniem akrobatycznym czym również zdobyli poklask i sympatię widzów. Wojtek z Piotrkiem doskonale prowadzili imprezę, nie zabrakło konkursów dla publiczności. Na zakończenie odbyło się losowanie bezpłatnej loterii fantowej przygotowanej przez organizatorów. Cenne nagrody powędrowały do sympatyków tenisa. W Nowej Dębie to coraz powszechniejszy sport. Uprawiany na kortach ziemnych SOSiR a także w halach i salach sportowych naszych szkół. Pokazowa impreza z udziałem jednych z najlepszych zawodników, miała w założeniu rozpropagować tenis ziemny w naszym mieście. Licznie zgromadzona publiczność, owacje dla zawodników i gromkie brawa w podziękowaniu dla organizatorów sprawiły, że założenie zostało spełnione. W imieniu organizatorów składam podziękowania dla sponsorów: Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowej Dębie wraz z radnymi, Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Ponadto imprezę wsparli Piotr Gaj Biuro Rachunkowe, Bogusław Fryc, Pizzeria Nova, Sklep RTV AGD Jodełka, Dariusz Tomczyk Apteka Centrum, Zakład Kosmetyczny Beata, Firma Foto-Czas, Anita Śmiech Rokor Partner.


         Adam Szurgociński

Lista aktualności