Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

27-07-2016

27 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył burmistrz Wiesław Ordon. W spotkaniu wziął udział zastępca burmistrza Leszek Mirowski, komendant Straży Miejskiej Mieczysław Nalepa, przedstawiciel Komisariatu Policji w Nowej Dębie, a także kierownicy jednostek i referatów UMiG.

 

     Tematem spotkania było wprowadzenie Zarządzeniem Nr 96 Prezesa Rady Ministrów stopni alarmowych ALFA i BRAVO-CRP na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 20 lipca 2016 r. od godz. 00:00 do 1 sierpnia  2016 r. do godz. 23:59.

Wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludzi. W tych dniach należy zwracać szczególną uwagę na dziwnie zachowujące się osoby oraz podejrzane paczki czy samochody. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są też informacje o sytuacjach niestandardowych zauważonych w budynkach użyteczności publicznej. O każdej sprawie należy informować policję.

     

     Stopień alarmowy BRAVO-CRP dotyczy zagrożeń w cyberprzestrzeni. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

 

RL/MM

Lista aktualności