Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Konkurs "Wzorowa Działka Roku 2016" rozstrzygnięty

12-09-2016

Rozstrzygnięta została 9 edycja konkursu "Wzorowa Działka Roku 2016".

 

    Konkurs "Wzorowa Działka Roku", organizowany od dziewięciu lat, jest okazją do wyłonienia najlepszych nowodębskich działkowców. Działki zgłoszone do konkursu oceniane są przez Komisję Konkursową składającą się z przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, Rady Miejskiej w Nowej Dębie oraz Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Na ogólną ocenę działki składa się suma punktów obejmująca poszczególne kryteria, tj. rozplanowanie i urządzenie działki, część produkcyjna i ozdobno - wypoczynkowa działki, trawnik i jego utrzymanie, mała architektura na działce, estetyka i stan techniczny altany, prawidłowo prowadzona pryzma kompostowa, ekologia na działce oraz czystość, estetyka i porządek na działce.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało w sumie 26 działek z nowodębskich ogrodów "Relaks", "Rekreacja", Metalowiec" i "Nad Bystrzykiem".

   

     Wręczenie nagród rzeczowych w konkursie „Wzorowa Działka Roku 2016” działkowcom z R.O.D. „Relaks” i R.O.D. „Rekreacja” zbiegło się z jubileuszem 40-lecia R.O.D. "Relaks", który obchodzono 3 września. Wybrano i nagrodzono wtedy również najładniejsze działki z terenu R.O.D. „Relaks” i "Rekreacja". Nagrody wręczał zaproszony na uroczystość burmistrz Wiesław Ordon wraz z Prezesem Ryszardem Szczepaniakiem.

     Natomiast w sobotę 10 września działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Metalowiec" i "Nad Bystrzykiem" odebrali nagrody rzeczowe w konkursie "Wzorowa Działka Roku 2016" z rąk zastępcy burmistrza Leszka Mirowskiego i Pani Prezes Barbary Trzeciak.

 

    

Wyniki konkursu „WZOROWA DZIAŁKA ROKU 2016” –  IX edycja:

Rodzinny Ogród DziałkowyMetalowiec” w Nowej Dębie

I miejsce   - Stanisława i Bogdan Kaczmarek - działka nr 90

 

Rodzinny Ogród DziałkowyNad Bystrzykiem w Nowej Dębie

I miejsceZbigniew Kujawa - działka Nr 48

II miejsceRegina Kaczoruk - działka Nr 23

III miejsceMaria Starzec - działka Nr 15

 

Rodzinny Ogród Działkowy „REKREACJA” w Nowej Dębie

I miejsce  –  Andrzej Sudoł - działka Nr 9
II miejsce –  Agnieszka Pawełczak - działka Nr 25
III miejsceMarcin Mokrzycki - działka Nr 11

 

Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks” w Nowej Dębie

I miejsce –  Bożena Majka - działka Nr 141
II miejsceGrażyna Małek - działka Nr 119
III miejsceJózef Nowak - działka Nr 47
III miejsceAndrzej Byczkowski - działka Nr 232

 

Najładniejsza działka Rekreacyjno - Wypoczynkowa ROD „Relaks”

I miejsce –  Alina Leńczuk - działka Nr 146
II miejsceEwa Stachura - działka Nr 159
III miejsceAndrzej Wiśniewski - działka Nr 170

 

Nagrody stanowiły: kociołki ogniskowe, suszarki do grzybów, spryskiwacze oraz narzędzia ogrodnicze. Gratulujemy zwycięzcom konkursu i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłych edycjach.

 

Więcej zdjęć w galerii.

RL/MM

1 miejsce - ROD Metalowiec 1 miejsce - ROD Nad... 3 września 2016 - R.O.D.... 10 września 2016 - R.O.D.... 3 września 2016 - R.O.D.... 10 września 2016 - R.O.D.... 3 września 2016 - R.O.D.... 10 września 2016- R.O.D.... 10 września 2016 - prezes... 1 miejsce - ROD Relaks Najładniejsza działka... 1 miejsce - ROD Rekreacja
Lista aktualności