Arkadiusz Urbaniak Mistrzem Polski

22-04-2013

W dniu 13.04.2013r. w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. Przedłużająca się zima sprawiła, że Mistrzostwa Polski odbywały się w ekstremalnych warunkach tj. góry, błoto i śnieg. W tych trudnych warunkach bardzo dobrze poradził sobie zawodnik sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba Arkadiusz Urbaniak, który zdobył złoty medal w biegu na 1500m w kategorii młodzików, srebrny medal zdobył Grzegorz Klocek MKS – Start Lublin, a brązowy Krystian Mleczko MLUKS Tarnów. W kategorii juniorek w biegu na 2500m Katarzyna Wojciechowska zajęła czwarte miejsce, tuż za podium. W biegu tym zwyciężyła Paulina Pawłowska MKS Pogoń Siedlce, przed Agatą Dziurą SKB Kraśnik i Natalią Sadowską UKS Budowlani Nowy Sącz. W biegu na 1500m młodziczek Sylwia Bąba zajęła ósme miejsce. W kategorii juniorek młodszych w biegu na 2500m jedenaste miejsce zajęła Marianna Mangione. Należy podkreślić, że była to najmocniej obsadzana kategoria wiekowa, w której udział wzięło 6 medalistek Mistrzostw Polski w biegach Przełajowych i Górskich z Mistrzynią Europy w biegach górskich Weroniką Pyzik ( LKS Znicz Biłgoraj) na czele i te 6 zawodniczek uzyskały lepsze czasy niż pierwsza juniorka.

Arkadiusz Urbaniak urodził się w 1998 roku w Nowej Dębie, jest mieszkańcem Kaczaków. Uczęszcza do Gimnazjum w Ślęzakach, gdzie nauczycielem wychowania fizycznego jest były piłkarz MKS – STAL Nowa Dęba Pan Marek Mrzygłód. Trenerem Marka jest Pan Julian Zięba.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.