Pierwsza towarzyska wygrana!

13-02-2017

W rozegranym w Woli Chorzelowskiej meczu kontrolnym, Stal Nowa Dęba pokonała Sokół Kolbuszowa Dolna 3:2. Gole dla nowodębian zdobyli
Kamil Rębisz, Karol Wilk oraz testowany zawodnik.

STAL NOWA DĘBA – Sokół Kolbuszowa Dolna 3:2 (0:0)
1:0 – Kamil Rębisz
2:0 - Karol Wilk
3:0 – Testowany zawodnik
3:1 – Mateusz Prokup
3:2 – Rafał Leśniowski

Stal od pierwszego gwizdka starała się dyktować warunki i narzucić swój styl gry. Już w 12 minucie przebojową akcją popisał się Karol Wilk, ale efektowny rajd między obrońcami ostatecznie nie zakończył się strzałem. Chwilę później, z boku boiska płasko dośrodkowywał Milanowski, jednak strzał wślizgiem Maćka Wilka okazał się minimalnie niecelny. W kolejnych minutach nowodębianie konsekwentnie realizowali założenia taktyczne nie pozwalając dojść do głosu przeciwnikom. Nieliczne kontrataki Sokoła doskonale neutralizował Kamil Serafin, grający z konieczności na środku obrony.

Szybkie trzy ciosy

Drugie czterdzieści pięć minut obfitowało w jeszcze więcej walki i fizycznej rywalizacji, zwłaszcza w środku pola. Podopieczni Andrzeja Majdańskiego wciąż byli stroną dominującą i udowodnili to w 56 minucie. Po ładnej szarży i podaniu Karola Wilka, futbolówkę do siatki skierował Kamil Rębisz. Stal nie zwalniała tempa, a w roli głównej ponownie Wilk, który wykorzystał podanie z głębi pola i pewnym strzałem pokonał golkipera z Kolbuszowej.  Podłamany Sokół nawet nie zdążył się otrząsnąć, a już przegrywał 3:0. Trzecią bramkę dla nowodębian zdobył testowany zawodnik.

Sokół złapał wiatr w skrzydła

W 70 minucie arbiter podyktował rzut karny dla Stali, jednak szansy na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Łukasz Milanowski. Dla zawodników Rafała Leśniowskiego był to silny impuls do walki, bo od tego momentu można było odnieść wrażenie, że Sokół złapał pod skrzydła silny podmuch wiatru. Najpierw bramkarza nowodębian pokonał Mateusz Prokup, a chwilę później kapitalnego gola lobem zdobył Leśniowski. Od tej pory gra zrobiła bardziej nerwowa, a Sokół Kolbuszowa za wszelką cenę starał się wyrównać. Nowodębianie starali się bronić i kontrować przeciwnika. Wynik 3:2 ostatecznie nie uległ zmianie, a Stal wygrała pierwszy sparing w tym roku.

Od poniedziałku wraz z zespołem będą trenować kolejni testowani zawodnicy. Podopieczni Andrzeja Majdańskiego następny mecz towarzyski rozegrają już w najbliższy piątek, rywalem będą Czarni Połaniec.