Rekord życiowy Grzegorz Sudoła

25-04-2013

Kolejny udany start zanotował nasz chodziarz Grzegorz Sudoł. W zawodach rozegranych 20 kwietnia w Zaniemyślu Grzegorz ustanowił swój nowy rekord życiowy w dystansie na 20km. A o to jak zrelacjonował ten start na swojej stronie internetowej.

- Wczoraj w Zaniemyślu zostały rozegrane coroczne zawody, które umieszczone są w kalendarzu EAA. Zwyciężyłem w chodzie na 20km ustanawiając rekord życiowy 1:20:46. Bardzo się cieszę z zaprezentowanej dyspozycji. Zaskoczeniem nawet dla mnie jest świetna dyspozycja.
Zmieniłem trening, trenuję pod dystans 50km, który chce pomaszerować na Pucharze Europy w Dudincach. Od 23 marca nie przeszedłem żadnego treningu tempowego, dlatego też tak fantastyczna dyspozycja bardzo mnie cieszy. Gdybym nie miał trochę obaw, to można było się pokusić o wynik w granicach 1h 20min.
Wystartowała czołówka polskich zawodników (poza Dawidem Tomalą), a także zawodnicy z 5 innych państw. Najwyżej z nich uplasował się Ekwadorczyk na IVm.
Pierwsze 5km to grupa 8 zawodników. Pierwszy z nich odpadł R.Fedaczyński, który potem wycofał się z wyścigu. Kolejno "odpadali" R.Sikora, J.Jelonek - który wycofał się ze względu na kontuzję, A.Chocho i pozostało nas dwóch po 15km Ł.Nowak i G.Sudoł.
Na ostatnich kilometrach fajną walkę stoczyłem z Ł.Nowakiem, wyprzedzając go o 2s na mecie. Obaj uzyskaliśmy wartościowe rekordy życiowe. Pierwsze 10km pokonałem w 40:41 prowadząc, a drugą połowę dystansu w 40:05 z czego ostatnie 5km poniżej 20minut (19:45). Finiszowy kilometr zajął mi 3min 50s. Szkoda, że nie wystartował Dawid Tomala, który ma najlepszy wynik w tym roku na listach w Polsce, bo walka mogłaby być jeszcze ciekawsza a wyniki na mecie zdecydowanie lepsze.
Minima na MŚ uzyskało 2 kolejnych zawodników na 20km Sudoł i Augustyn.

Życzymy Grzegorzowi kolejnych tak udanych startów. Trzymamy kciuki!