Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie w Ropczycach

29-04-2013
Komentarze (1)

W Ropczycach rozegrany został finał wojewódzki Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie mistrzostw stanęło po osiem najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego, wyłonionych w drodze eliminacji. Wielki sukces odnieśli w tych zawodach młodzi badmintoniści z Nowej Dęby, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Zarówno drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców we wspaniałym stylu wywalczyli pierwsze miejsca, złote medale i tytuły drużynowych mistrzów województwa podkarpackiego w badmintonie. Drużyna dziewcząt, będąca zdecydowanym faworytem, zdeklasowała wręcz swoje rywalki wygrywając wszystkie pojedynki po 3:0, nie tracąc przy tym nawet jednego seta w całych mistrzostwach! Mistrzowski zespół tworzą: Natalia Róg i Beata Mycek. Natomiast dużego kalibru niespodziankę sprawiła drużyna chłopców, która również wygrała wszystkie swoje pojedynki, tracąc tylko 3 sety w całych mistrzostwach. Mistrzowski zespół chłopców tworzą: Rafał Lejko, Patryk Róg i Jakub Suszyński. Zarówno zespół dziewcząt jak i zespół chłopców wywalczyli awans do finału ogólnopolskiego Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych, który rozegrany zostanie w Białymstoku w dniach 28 - 29.05.2013r. Tym samym młodzi badmintoniści z Nowej Dęby już przeszli do historii sportu szkolnego Miasta i Gminy Nowa Dęba, albowiem dokonali czegoś czego jeszcze nikt nie dokonał (dwie drużyny w finale mistrzostw Polski!). Czy wystąpią w finale Mistrzostw Polski w Białymstoku, wszystko zależeć będzie od środków finansowych. Mamy jednak nadzieję, że tak będzie ponieważ zespół dziewcząt zaliczany jest do ścisłego grona faworytów, a i chłopcy też powinni powalczyć o wysoką lokatę. Oczywiście cała czwórka intensywnie trenuje w MKS Stal Nowa Dęba. To kolejny spektakularny sukces nowodębskiej szkoły badmintona.