Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Jubileusz Młodzieżowej Orkiestry Dętej

27-06-2017

W Chmielowie, w ramach IX Festiwalu Orkiestr Dętych, zorganizowanego 25 czerwca przez WCK w Chmielowie - filię Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, ponownie królowały trąbki, puzony i waltornie. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa pod batutą Marka Kosiora świętowała Jubileusz 10-lecia działalności.

 

     O tym, że jest w orkiestrach dętych wielka siła, nie trzeba było przekonywać nikogo z publiczności, zebranej licznie na stadionie sportowym. Gości i gospodarzy powitali burmistrz miasta i gminy Wiesław Ordon, zastępca burmistrza Leszek Mirowski, dyrektor SOK Krystian Rzemień oraz kierowniczka filii SOK w Chmielowie Patrycja Jeż. Złożyli gratulacje, życzenia i wręczyli Orkiestrze i Kapelmistrzowi pamiątkowe listy gratulacyjne. Włodarze gminy podkreślili, iż orkiestra stała się uznaną marką nie tylko na terenie gminy, lecz również na terenie powiatu i poza nim. Liczy obecnie 35 muzyków, kształci nowe pokolenie – 18 osób uczy się gry na instrumentach. Orkiestra ma w repertuarze pieśni religijne, utwory patriotyczne, marsze i współczesne utwory rozrywkowe, jest „perełką w koronie” Chmielowa.


     Aleksandra Niezgoda – członek zarządu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr - oddział Rzeszów - wręczyła zasłużonym muzykom medale i odznaczenia branżowe. W festiwalu udział wzięli radni z Chmielowa – Marzena Chmielowiec i Stanisław Skimina oraz sołtys Jan Kotulski. Była to znakomita okazja, aby posłuchać i popatrzeć na widowiskowe występy orkiestr oraz na ciekawe synchronizacje taneczne w wykonaniu mażoretek. Imprezę rozpoczął popisowy występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa pod batutą Marka Kosiora oraz Mażoretek „Diament”, którymi kieruje Małgorzata Gronek. W przeglądzie gościnnie udział wzięli Orkiestra Dęta z Opatowskiego Ośrodka Kultury pod opieką Marcina Waszczyka, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Koprzywnicy pod batutą Damiana Jandy oraz Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Nowa Dęba. Lasowiackie pieśni ludowe wykonały panie z zespołów „Bielowianki” i „Cyganianki”. Przegląd zakończył się wspólnym, brawurowym wykonaniem utworów „Wakacje” i „Złote Słońce”.


     Imprezę można zaliczyć do niezwykle udanych. Dopisała pogoda - nie zabrakło atrakcji dla dzieci, bogatego cateringu oraz stoisk handlowych. Festiwal wpisał się na stałe do kalendarza ciekawych wydarzeń w naszej gminie.

Tekst i foto: SOK

 

RL/MM

 

Lista aktualności