Półfinał Drużynowych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Średnich w badmintonie

27-10-2017
   W Nowej Dębie w hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkół Nr 2 rozegrany został półfinał Licealiady (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Średnich) w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców.Na starcie stanęło 13 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców.W zawodach tych doskonale spisały się drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie.Drużyna dziewcząt grająca w składzie: Beata Mycek, Natalia Róg i Zofia Tomczyk wygrała swój półfinał, pokonując w finale IV LO Rzeszów (Klaudia Bukowińska i Izabela Dudziak) 3:1 i tym samym wywalczyła awans do finału. Awans uzyskało też IV LO Rzeszów.Zespół chłopców grający w składzie: Rafał Lejko, Patryk Róg i Dominik Dąbrowski również uzyskał awans wygrywając swój półfinał.
   W finale chłopcy z Nowej Dęby pokonali swoich rówieśników z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Tarnobrzega 3:2, którzy również uzyskali awans do finału wojewódzkiego. KLO z Tarnobrzega grało w składzie: Tymoteusz Malik i Jakub Sagan.
Finał wojewódzki rozegrany zostanie prawdopodobnie w grudniu i na pewno w Nowej Dębie.

Na zdjęciach: zespół dziewcząt (Zofia Tomczyk, Natalia Róg i Beata Mycek) oraz zespół chłopców (Patryk Róg, Rafał Lejko i Dominik Dąbrowski) z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, które wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.