Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Wyniki konkursu „Śpiewamy przeboje naszych rodziców” i wymienione kotary

01-12-2017

1 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej SOK odbył się koncert finałowy XI edycji konkursu piosenki „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”. Konkurs gromadzi dzieci i młodzież z wielu instytucji kultury Podkarpacia i sąsiednich województw. W tym roku była to rekordowa liczba - 141 uczestników! Jego celem jest rozwijanie zdolności wokalnych, wrażliwości i kultury scenicznej, promocja piosenek z lat 80-tych i 90-tych, umożliwienie młodym wykonawcom prezentacji i konfrontacji ich osiągnięć. W koncercie finałowym wystąpiło 25 młodych artystów. Oto wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych: nagrodę główną - GRAND PRIX konkursu zdobył  Norbert Jedliński z Brzeźnicy, reprezentujący Centrum Kultury i Bibliotek w Dębicy. W I kat. (6-9 lat) nagroda – Marcelina Obara z Nowej Dęby (SMR "eMKa”), wyróżnienie-Oliwia Perc - Padew Narodowa. W II kat. (10-12 lat) nagroda - Julia Tłuczkiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, wyróżnienia - Julia Walczyna z Trześni i Natalia Bandura z Raniżowa. W III kat. (13-15 lat) nagroda - Aleksandra Małek z Janowa Lubelskiego, wyróżnienia - Magdalena Opala z Rytwian i Martyna Niemirowska z Przeworska. W IV kat. (16-18 lat) nagroda - Weronika Kowalczuk z Gorzyc, wyróżnienie - Natalia Ciecierska z Tarnobrzega. W kategorii zespół: nagroda- "INTERIM" Ślęzaki, wyróżnienie ZESPÓŁ WOKALNY z Osieka. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i ich rodzicom,   opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie do konkursu, którego poziom w tym roku był bardzo wysoki i jury miało "twardy orzech do zgryzienia”…

 

Wydarzenie to było także okazją do promocji i zaprezentowania nowo wymienionych części okotarowania scenicznego, które Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zakupił realizując projekt z Narodowym Centrum Kultury. W ramach wniosku przygotowanego przez dyrektora SOK Krystiana Rzemienia, który uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zupełnie nowy wygląd zyskały sceny w salach występów wiejskich Filii SOK: Wiejskiego Centrum Kultury w Chmielowie oraz Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach, dzięki zamontowaniu tam okotarowania scenicznego. Wymieniono również zużyte części okotarowania głównej sceny Domu Kultury w Nowej Dębie.

Zadanie „Zakup i montaż okotarowania scen: w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie oraz Filiach w Chmielowie i Cyganach” objęte wnioskiem miało na celu dopasowanie oferty kulturalnej wnioskodawcy do aktualnych potrzeb środowiska lokalnego, wprowadzenie wysokiego standardu prowadzenia zajęć edukacji kulturalnej oraz pogłębianie i popularyzowanie w społeczeństwie świadomości artystycznej i kulturalnej poprzez obcowanie ze sztukami scenicznymi (teatr, taniec, koncerty) i występowanie na scenie.  Ze względu na brak okotarowania scenicznego w Chmielowie i Cyganach uczestnicy zajęć i instruktorzy w znacznym stopniu mieli utrudnione dopracowanie artystycznie i techniczne występów oraz same występy, które przez te braki były zubożone artystycznie. Także dla widzów było to niedogodnością przez brak stworzonej atmosfery sceny. Teraz występy artystyczne w Nowej Dębie, Chmielowie i Cyganach, ubogacające najważniejsze wydarzenia kulturalne, społeczne i historyczne w regionie Gminy Nowa Dęba będą wreszcie miały właściwą oprawę sceniczną. Mam nadzieję, że to jeszcze bardziej zachęci do obcowania z kulturą zarówno naszych widzów jak i lokalnych artystów w każdym wieku – komentuje Krystian Rzemień.

W chwili obecnej w nowodębskiej siedzibie SOK oraz w Filiach: Wiejskim Centrum Kultury w Chmielowie i Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach działają zajęcia ukierunkowane na odbiorców z każdej grupy wiekowej. W obecnym sezonie w Nowej Dębie odbywa się ponad 50 zajęć tygodniowo, natomiast w wiejskich Filiach SOK odbywa się ponad 20 zajęć tygodniowo, pogrupowanych w kategorie zajęciowe: taneczno-ruchowe, teatralne-kabaretowe, muzyczne, literackie, plastyczne, hobbystyczne i rozrywkowe. Z wymienionych stałych form zajęć artystycznych SOK i w jego filiach z zajęć korzysta w sezonie ok. 800 osób (dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów) tygodniowo, które z oferty SOK mogą korzystać przez 7 dni w tygodniu średnio niemal 14 godzin na dobę.

 

Lista aktualności