Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Fotograficzna wyprawa do Londynu

20-05-2013

W dniach 1 - 5 maja grupa pasjonatów z Klubu Miłosników Fotografii działającego przy SOK w Nowej Dębie fotografowała Londyn.

 

Pretekstem wyjazdu do stolicy Wielkiej Brytani było zaproszenie na pokonkursową wystawę jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych na świecie - Sony World Photography Awards (http://www.worldphoto.org/about-the-sony-world-photography-awards/). Miłośników fotografii z naszego miasta zaprosiła Iwona Karbowska, nowodębianka, absolwentka fotografii University of Westminster, która pracuje obecnie w World Photography Organisation w Londynie. Instytucja ta jest głównym organizatorem w/w konkursu i to właśnie przez ich sito przechodzą prace nadsyłane z całego świata.


Po wystawie osobiście oprowadzała pani Iwona, opowiadając przy okazji wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem prac konkursowych jak również, sposobem ich selekcji i kryteriami oceny. Uczestnicy ekspedycji odwiedzili rówież kilka innych wystaw – nie tylko fotograficznych, m.in. National Portrait Gallery czy Tate Modern Gallery.

 

Oczywiście jak przystało na amatorów fotografii wyjazd był pretekstem do urządzenia kilkudniowego pleneru, którego efekty będzie można zobaczyć na wystawie w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.


Wyjazd był dofinansowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie i Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

 

Więcej zdjęć na stronie SOK!

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*