Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Gramy, Wspieramy i Zapełniamy Puszki czyli 26.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12-01-2018

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia po raz 26. zagra pod batutą Jerzego Owsiaka  największa orkiestra – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pomagamy podstawowym oddziałom neonatologicznym.

 

     Do zapełniania puszek  z czerwonym serduszkiem i udziału w licytacjach, z których dochód zasili konto  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęcają władze Powiatu Tarnobrzeskiego, któremu podlega Szpital Powiatowy w Nowej Dębie, a który także korzysta ze wsparcia  Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Jako ojciec małego dziecka doświadczyłem jak cenny jest sprzęt przekazany na oddział nowodębskiego szpitala. Powielę zatem zdanie tych wszystkich, których pociechy, jako noworodki dochodziły do zdrowia pod okiem specjalistów korzystających z wysokospecjalistycznego sprzętu przekazanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego zachęcam do wsparcia  - powiedział Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.    

Z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szpital Powiatowy w Nowej Dębie współpracuje od 1995 roku. Rokrocznie do lecznicy  trafia wysokiej klasy  sprzęt medyczny, którego łączna wartość przekroczyła  już 700 tysięcy złotych.

      Na liście oddziałów nowodębskiego Szpitala, których pacjenci korzystają ze sprzętu przekazanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest oddział pediatryczny, neonatologiczny, chorób wewnętrznych i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.  Dla oddziału neonatologii Fundacja przekazała lampę do fototerapii, stanowisko do resuscytacji noworodka, kardiomonitor i inkubator. - Dlatego zachęcamy mieszkańców naszego powiatu, aby wsparli niedzielną zbiórkę, bo pomoc z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest bezcenna  - dodał Paweł Bartoszek, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.  

     W latach 2014 - 2016 główne wsparcie pomocy Fundacji skierowane zostało na oddział neonatologiczny i Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Oddział ZOL dysponuje 35 łóżkami. W ostatnich latach  na oddział trafiło 25 łóżek z materacami przeciwodleżynowymi – piankowymi, trzy materace przeciwodleżynowe, zmiennociśnienowe oraz dwa wózki inwalidzkie. Oddział otrzymał także nowoczesny aparat EKG oraz urządzenie do pomiaru ciśnienia tętna i saturacji.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

 

RL/MM

Lista aktualności