Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

"Dwójka" w półfinale wojewódzkim

13-04-2018

12 kwietnia 2018 r. na obiektach Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu odbyły się zawody rejonowe w minisiatkówce dziewcząt szkół podstawowych, których stawką był awans do półfinału Podkarpacia.

 

     Znakomicie spisały się w nich zawodniczki Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie trenujące na co dzień w Klubie Piłki Siatkowej. Za przeciwniczki miały drużyny gospodyń - SP3 Tarnobrzeg oraz PSP Zaleszany. W obu konfrontacjach nawet przez chwilę rywalki naszego zespołu nie miały złudzeń, która drużyna wyjedzie z turnieju z kompletem zwycięstw. W każdym z tych pojedynków drużyna z Nowej Dęby wygrała bez straty seta.

     Rozgrywki szkolne minisiatkówki rządzą się trochę innymi prawami w oparciu o specyficzny regulamin i przepisy szkolne. Najważniejszą różnicą w stosunku do rozgrywek klubowych jest to, że zespół stanowi 10 zawodniczek, z których 5 to pierwsza czwórka z jedną rezerwową i ona ma rozgrywać pierwszego seta każdego meczu, natomiast pozostałe zawodniczki stanowią drugą czwórkę ze swoją rezerwową. Zawodniczka grająca na boisku bądź na rezerwie w pierwszej czwórce nie ma prawa wejść do gry w drugim secie. W razie potrzeby rozegrania seta trzeciego z całego zestawienia drużyny (10 zawodniczek) trener dokonuje wyboru czterech zawodniczek i jednej rezerwowej na seta finałowego.

   

     Półfinał Podkarpacia rozegrany zostanie w hali sportowej SP2 Nowa Dęba 25 kwietnia 2018 r. od godz. 9:30. Udział w nim wezmą zespoły PSP Zaleszany, SP2 Nowa Dęba i dwie drużyny z rejonu mielecko-sędziszowskiego, których turniej rozegrany zostanie w poniedziałek 16 kwietnia. Zwycięzca zawodów awansuje do turnieju finałowego natomiast druga drużyna będzie walczyła w dodatkowym turnieju barażowym. Zespół reprezentujący "Dwójkę" grał w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Oliwia Karp, Klaudia Noga, Weronika Buras, Oliwia Tomczyk, Martyna Zielińska - trener Jacek Szpunar oraz Martyna Janowska, Nikola Guściora, Wiktoria Halat, Aleksandra Jastrzębska - trener Adam Szpunar.
 

Jacek Szpunar 

wiceprezes KPS Nowa Dęba

 

RL/MM

Lista aktualności