Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

W Nowej Dębie będą biegać z mapą

22-05-2018

W środę 23 maja w ramach Światowego Dnia Orienteeringu odbędzie się ogólnopolska akcja "Cała Polska biega z mapą". Do akcji w tym roku przystąpi po raz kolejny także Nowa Dęba.

 

     Tego dnia wokół placu majora Jana Gryczmana zostanie rozstawiona trasa do biegu na orientację. Wszyscy, którzy nigdy nie mieli do czynienia z biegiem na orientację, w godzinach od 11:00 do 14:00 będą mieli szansę spróbować swoich sił w biegu z mapą w ręku. Akcja ma na celu popularyzację biegu na orientację i pokazanie, szczególnie młodym ludziom, piękna tego sportu.

     Podczas akcji propagowana będzie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która jednocześnie wymaga wysiłku intelektualnego. Ogólnoświatowa akcja obejmie także Polskę, a jej głównymi punktami będą centra miast. Będzie można spróbować swoich sił w orientacji z pomocą mapy na prostych, krótkich trasach. Aktywne uczestnictwo uczniów, którzy wezmą udział w akcji dodatkowo podkreśli powszechność biegu na orientację.

 

     Akcja odbywa się pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Orientacji Sportowej oraz jest wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad akcją objął także burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon. Jej przebieg można śledzić na profilu fb i stronie internetowej Światowego Dnia Orienteeringu: worldorienteeringday.com

 

RL/MM

Lista aktualności