Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Kolonia w Myczkowcach

08-08-2018

W dniach od 16 do 28 lipca br. w Bieszczadach w miejscowości Myczkowce odbyła się zorganizowana przez Caritas parafii Chmielów kolonia letnia dla 50 dzieci i młodzieży z gminy Nowa Dęba.

 

     W trakcie pobytu jej uczestnicy mieli szansę zwiedzić interesujące miejscowości, ich zabytki i najatrakcyjniejsze miejsca. I tak, zapoznali się z historią tych ziem, zwiedzając Muzeum Budownictwa Ludowego i zabytki w Sanoku, a w Przemyślu Zamek Kazimierzowski, Archikatedry rzymskokatolicką i greckokatolicką, Wieżę Zegarową, Rynek, Bramę Rycerską i budynek dworca PKP. W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej oraz w jednej z największych twierdz nowożytnej Europy XX w., jaką była Twierdza Przemyśl, młodzież w skupieniu obejrzała eksponaty i ruiny, jako świadków krwawych walk, zmuszając równocześnie do zadumy. Słynny Zamek Krasickich w Krasiczynie, jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce, był również okazją do zgłębienia swojej wiedzy historycznej, a równocześnie miejscem relaksu w otaczającym go przepięknym parku pałacowym. W trakcie kolonii nie brakowało okazji do podziwiania wspaniałych widoków, m. in. podczas wędrówki na Tarnicę, Połoninę Wetlińską, podczas rejsu statkiem po Jeziorze Solińskim, przejażdżki Bieszczadzką Koleją Leśną oraz drezynami z Uherc do Leska.

     

     Oprócz atrakcji krajoznawczych, przyrodniczych codziennie odbywały się inne zajęcia: wyjazd do Parku Trampolin w Rzeszowie, na basen Aquarius w Lesku, projekcje filmów, dyskoteki, ogniska, zajęcia sportowe, jazdy konno. Tańce integracyjne były szczególnie ulubione zarówno przez młodszych, jak i starszych uczestników. Kolonia była nie tylko miejscem zdrowego, aktywnego wypoczynku, ale również miejscem, gdzie młodzież w zajęciach z profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i nikotyny zdobyła wiedzę na temat tych, jakże dziś aktualnych, zagrożeń. Bogaty, bardzo atrakcyjny program kolonii dofinansowała Gmina Nowa Dęba oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
     Pięciu wolontariuszy, stanowiących kadrę kolonijną, dołożyło wiele pracy i serca, by kolonia była udana, o czym świadczyły uśmiechnięte i zadowolone twarze zarówno kolonistów, jak i ich rodziców.

 

Więcej zdjęć w galerii.


                          Organizatorzy
 

Lista aktualności