Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Koncert inauguracyjny w ramach 5. edycji Festiwalu muzyki kameralnej i organowej "Margaritae Baroci"

17-09-2018

Festiwal muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI” to propozycja Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który jest jego organizatorem. Nazwa „Margaritae Baroci” w języku łacińskim oznacza „Perły Baroku”. Tą nazwą organizator chce nawiązać to stylu muzycznego – baroku – do którego głównie należą wykonywane w ramach festiwalu utwory.

 

Więcej o festiwalu tutaj.

 

koncert kameralny - inaugurujący 5. edycję Festiwalu

27 września, czwartek, godz. 18:30

Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

 

W programie:

 

J.S.Bach – Aria na strunie G

A.Vivaldi – Jesień

W.A.Mozart – Divertimento

P.Mascagni – Intermezzo

K.Jenkins – Palladio

C.Gardel – Por Una Cabeza

J.Gade – Jealousy

A.Piazzolla – Muerte del Angel

A.Piazzolla – Lato /Jesień

A.Piazzolla – Libertango

 

Wykonawcy:

Kwartet smyczkowy „Con Affetto” w składzie: Angelina Kierońska – I skrzypce, Karolina Bartczyszyn – II skrzypce, Karolina Stasiowska – altówka, Anna Podkościelna-Cyz – wiolonczela

Con Affetto od 2005 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną koncertując w wielu ciekawych i prestiżowych miejscach m.in. w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, krakowskich „Sukiennicach”, Centrum Sztuki Mościce. Kwartet dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej. Szczególne miejsce w repertuarze Con Affetto zajmują tanga, wykonywane przez nie z wielką pasją i szczególnym uwielbieniem tego rodzaju ekspresji artystycznej. Niezwykle inspirujące w tym zakresie okazało się podjęcie współpracy z wybitnym polskim akordeonistą/bandoneonistą Klaudiuszem Baranem. W pracy zespołu Istotne jest, iż członkinie kwartetu nieustannie rozwijają swoje muzyczne zainteresowania systematycznie uczestnicząc w nagraniach płyt, projektach orkiestrowych, teatralnych oraz koncertach zespołów polskiej sceny rozrywkowej (współpracując między innymi z Krzesimirem Dębskim oraz Piotrem Cugowskim), co gwarantuje stale wysoki poziom i profesjonalizm wykonań.

 

Paweł Kusion – akordeon

W 2009 roku ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie mgr Wiesława Kusiona (dyplom z wyróżnieniem). W 2009 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi, uzyskując dyplom z wyróżnieniem (2014) w zakresie gry na akordeonie w klasie prof. Zbigniewa Ignaczewskiego. Swoje umiejętności doskonalił w licznych kursach muzycznych. Jest laureatem wielu konkursów akordeonowych zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych: I miejsce – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, 2000 r.; I miejsce – Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, 2000 r.; wyróżnienie – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, 2001 r.; I miejsce – Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, 2002 r.; wyróżnienie – Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe w kategorii zespołów kameralnych, 2011 r.; II miejsce – Grand Prix International et Recontres „Jeunes Talents” w Montrond-les-Bains (Francja), 2013 r.; I miejsce – International Accordion Competition w Murska Sobota (Słowenia), 2013 r. W 2013 roku za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium Jego Magnificencji Rektora Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W swoim dorobku artystycznym posiada szereg koncertów w kraju i zagranicą. Współpracuje z wieloma artystami m.in. Con Affetto, Motion Trio, Big Band Krak. Współtworzy duet AccoSax, trio AccoCreationStage oraz Origo Quartet. W 2016 roku wraz zespołem Motion Trio w ramach festiwalu La Folle Journee nagrał płytę „ La Nature” Oprócz działalności artystycznej jest również pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie  oraz Szkoły Muzycznej w Czasławiu prowadząc zajęcia indywidualne z przedmiotu akordeon.

 

Lista aktualności