Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Majówka Konstytucyjna ze wsparciem LGD

07-05-2019

Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w 2019 r. tradycyjnie rozpoczęły się w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem ks. Romana Jańca poprzedził koncert Orkiestry Dętej Samorządowego Ośrodka Kultury. Przy Tablicy Konstytucji 3 Maja kwiaty złożyli samorządowcy na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowa Dęba a także przedstawiciele lokalnych środowisk i społeczności. W oprawie Mszy św. nie zabrakło sztandarów różnych instytucji z terenu naszej gminy.

Druga część obchodów to piknik „Konstytucyjna Majówka". Od godz. 16:00 prowadzone były gry i zabawy plenerowe dla dzieci przy współpracy Drużyny Harcerskiej „Jedynka” z Nowej Dęby. Kolejnym elementem świętowania rocznicy Konstytucji 3-go Maja było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na placu mjr Gryczmana, m.in. przez Burmistrza Nowej Dęby p. Wiesława Ordona. Ze względu na deszczową aurę wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego odbyło się w sali widowiskowej SOK. Piknik uatrakcyjnił koncert zespołu folkowego „Karczmarze”, który zgromadził liczne grono miłośników muzyki folkowej. Finałowym punktem pikniku było wspólne biesiadowanie  w sali kameralnej z udziałem harcerzy z 2 Drużyny Harcerskiej „Szkwał” z Tarnowskiej Woli, którzy poprowadzili śpiew pieśni patriotycznych i harcerskich. Na wszystkich czekały pieczone kiełbaski, ciepła kawa i herbata, a dla dzieci słodycze.

Majówka została dofinansowana przez Stowarzyszenie Lasowiacka Grupa Działania, które ma swoją siedzibę w Nowej Dębie i wspiera m.in. działania związane z pielęgnowaniem lokalnych tradycji lasowiackich, kultury i sztuki. Stowarzyszenie realizuje swój cel m.in.  poprzez organizowanie i finansowanie imprez kulturalnych takich jak festiwale, targi, pokazy i wystawy, służących zwłaszcza promocji regionu i jego tożsamości kulturowej. W ramach działalności LGD dofinansowywane są projekty w ramach podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4. „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Lista aktualności