Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Majówka Konstytucyjna ze wsparciem LGD

01-05-2019

Zapraszamy do włączenia się w piknik "Konstytucyjna Majówka", który 3 maja rozpocznie się o godzinie 16:00 na placu Samorządowego Ośrodka Kultury. Dla dzieci prowadzone będą gry i zabawy plenerowe przy współpracy Drużyny Harcerskiej „Jedynka” z Nowej Dęby. Prezentowana będzie także Lasowiacka Grupa Działania, mająca swoją siedzibę w Nowej Dębie i wspierająca m.in. działania związane z pielęgnowaniem lokalnych tradycji lasowiackich, kultury i sztuki. Kolejnym elementem świętowania rocznicy Konstytucji 3-go Maja będzie złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na placu mjr Gryczmana i wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Piknik uatrakcyjni koncert zespołu Folkowego „Karczmarze” na scenie przed SOK. „Karczmarze” to polski zespół grający stylizowaną folkową muzykę. Finałowym punktem PIKNIKU będzie wspólne biesiadowanie przy ognisku z udziałem harcerzy z 2 Drużyny Harcerskiej „Szkwal” z Tarnowskiej Woli, którzy zapraszają do śpiewania pieśni patriotycznych i harcerskich. A my zapraszamy do wspólnego pieczenia kiełbasek. Dla uczestników wydarzenia zapewniamy grillowane kiełbaski z dodatkami oraz bezpłatne zabawy dla dzieci i dmuchany plac zabaw.

 

Dzisiejsza majówka została dofinansowana przez Stowarzyszenie Lasowiacka Grupa Działania, które ma swoją siedzibę w Nowej Dębie i wspiera m.in. działania związane z pielęgnowaniem lokalnych tradycji lasowiackich, kultury i sztuki. Stowarzyszenie realizuje swój cel m.in.  poprzez organizowanie i finansowanie imprez kulturalnych takich jak festiwale, targi, pokazy i wystawy, służących zwłaszcza promocji regionu i jego tożsamości kulturowej. W ramach działalności LGD dofinansowywane są projekty w ramach podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej.


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4. „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Lista aktualności