Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Światowy Dzień Orientacji Sportowej wystartuje w Nowej Dębie

16-05-2019

W czwartek 16 maja 2019 r. w ramach Światowego Dnia Orientacji Sportowej odbędzie się po raz kolejny ogólnopolska akcja „Cała Polska biega z mapą”. Do akcji w tym roku przystąpiła ponownie także Nowa Dęba.


     Wokół placu majora Jana Gryczmana zostanie rozstawiona krótka, prosta trasa do biegu na orientację. W godzinach od 10 do 14 wszyscy chętni będą mieli szansę spróbować swoich sił w szukaniu punktów z mapą w ręku. Podczas akcji propagowana będzie aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która jednocześnie wymaga wysiłku intelektualnego. 

 

     Akcja ma na celu popularyzację biegu na orientację głównie wśród dzieci i młodzieży. Aktywne uczestnictwo uczniów, którzy wezmą udział w biegu dodatkowo podkreśli powszechność biegu na orientację. Akcję wspiera Polski Związek Orientacji Sportowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jej przebieg można śledzić na stronie internetowej Światowego Dnia Orienteeringu: www.worldorienteeringday.com 
     

     W tym roku dzięki współpracy z Podkarpackim Okręgowym  Związkiem Orientacji Sportowej podczas biegu w Nowej Dębie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu (SPORTident). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona. 

 

RL/MM

Lista aktualności