Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Biegali z mapą w centrum Nowej Dęby

23-05-2019

Z okazji Światowego Dnia Orientacji Sportowej 16 maja 2019 r. w centrum Nowej Dęby po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych biegali z mapą.

 

     Po raz kolejny ogólnopolska akcja „Cała Polska biega z mapą” przyciągnęła na plac majora Gryczmana uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Dęba. W biegu na orientację wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Dębie, Szkoły Podstawowej nr 3 z Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie oraz reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Alfredówce. 

      W godzinach od 10 do 14 wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w biegu i szukaniu punktów z mapą w ręku. Akcji propagowała aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, która jednocześnie wymaga wysiłku intelektualnego. Akcja miała na celu popularyzację biegu na orientację głównie wśród dzieci i młodzieży. 

 

     Wsparcie akcji zapewnił Polski Związek Orientacji Sportowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz klub Imprez na Orientację InO.Maniak. Jej przebieg można śledzić na stronie internetowej Światowego Dnia Orienteeringu: www.worldorienteeringday.com  W tym roku dzięki współpracy z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Orientacji Sportowej, reprezentowanym przez prezesa Stanisława Leśnickiego podczas biegu w Nowej Dębie zastosowany został elektroniczny pomiar czasu (SPORTident). W sumie w tegorocznej odsłonie akcji wzięło udział 150 osób. 

     Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona. 

 

RL/MM

Lista aktualności