Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

XI Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie już za nami

01-07-2019

29 czerwca 2019 r. na placu przy Centrum Kultury w Chmielowie - filii Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zebrało się wielu amatorów zarówno Orkiestr Dętych jak i Mażoretek. Podczas festiwalu na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa, Mażoretki „Diament” z Chmielowa, Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Dobrynin, Orkiestra Szałamaistek wraz z Mażoretkami „Incanto” z WDK w Rzeszowie. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Zachwycające brzmienie płynące z instrumentów dętych, połączone ze znakomitymi układami mażoretek dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Na najmłodszych  czekały zabawy i wiele atrakcji, a na wszystkich słuchaczy i uczestników ciepłe przekąski, domowe wypieki i pyszna lemoniada.

Razem z mieszkańcami Chmielowa i okolicznych miejscowości festiwalowe prezentacje obejrzeli m.in. Wiesław Ordon, burmistrz  Miasta i Gminy Nowa Dęba i jego zastępca Leszek Mirowski, którzy podczas festiwalu pogratulowali Mażoretkom „Diament” z Chmielowa ogromnych sukcesów na mistrzostwach Polski oraz Europy składając na ręce prowadzącej zespół pani Małgorzaty Gronek kosz słodyczy. Osiągnięcia Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa oraz Mażoretek „Diament” a także prężna działalność Stowarzyszenia „Chmielowianie” zostały docenione również przez Radę Miejską Miasta i Gminy Nowa Dęba, której reprezentant wręczył paniom symboliczne bukiety kwiatów.

Choć głównymi organizatorami wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, to lista osób, bez których festiwal by się nie odbył jest długa, wśród nich należy wymienić: Stowarzyszenie „Chmielowanie”, Sołtysa Chmielowa oraz tamtejszą OSP, Rodziców Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Mażoretek, których wsparcie i pomoc jak zwykle są nieocenione.

 

Lista aktualności