XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie

28-06-2013
Komentarze (1)
Adam Bunio na najwyższym... Adam Bunio i Zbigniew Dolata...

W Chęcinach k / Kielc z udziałem 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały XIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie. Mistrzostwa swoją obecnością uświetnili między innymi gospodarze województwa świętokrzyskiego, samorządowcy oraz Posłowie na Sejm RP na czele z Posłem Zbigniewem Dolatą z Gniezna (który czynnie w badmintonowych zmaganiach uczestniczył na korcie), przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. promocji badmintona. W mistrzostwach tych rewelacyjnie spisał się Adam Bunio, na co dzień szkoleniowiec nowodębskich badmintonistów, który zdobył podwójną koronę mistrza Polski. Najpierw pierwsze miejsce złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył w grze mieszanej w kategorii 46 - 55 lat, mając za partnerkę Marię Brzeźnicką (Garwolin). W finale mixta pokonali oni parę Kazimierz Prędki / Zdzisława Prędka (Warszawa) 2:0 (21:7; 21:14). Następnie po drugi tytuł mistrzowski i złoty medal sięgnął w grze podwójnej mężczyzn w kategorii 46 - 55 lat, mając za partnera 72 - letniego Kazimierza Prędkiego (Warszawa). Debel Bunio / Prędki po dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonał parę Zbigniew Dolata / Marek Machiński (Gniezno) 2:1 (14:21;21:15;21:18). Maria Brzeźnicka (Garwolin), Marek Gałczyński (Suchedniów) i Adam Bunio (Nowa Dęba) zostali uznanymi najlepszymi zawodnikami XIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie. Tak więc Adam Bunio poszedł w ślady swoich podopiecznych i też dołączył do grona tegorocznych medalistów najważniejszych imprez badmintonowych w Polsce.