74 Turniej Grand Prix Victor'a w badmintonie w Mielcu

01-07-2013

W Mielcu rozegrany został 74 Turniej Grand Prix Victor'a w badmintonie - Turniej Masters oraz Turniej Zamknięcia sezonu 2012/2013.

Na starcie stanęli wszyscy liczący się zawodnicy i zawodniczki w ogólnej klasyfikacji. Oczywiście w turnieju nie mogło zabraknąć również najstarszego jego uczestnika Adama Bunio z Nowej Dęby, który na te zawody przybył bezpośrednio z Chęcin k / Kielc gdzie rozgrywano mistrzostwa Polski. Mimo zmęczenia weteran z Nowej Dęby spisał się bardzo dobrze i wygrał kategorię "Old Boys". pokonując w finale Tadeusza Michalika (Tarnów) 2:1 (21:14;18:21;21:15).

W grze podwójnej rozgrywanej w formule open trzecie miejsce wywalczył debel Adam Bunio (Nowa Dęba) / Igor Iwański (Mielec). Było to 103 zwycięstwo odniesione na mieleckich kortach oraz 148 podium szkoleniowca z Nowej Dęby w ciągu ośmiu lat trwania tej imprezy w Mielcu. Tym samym Adam Bunio wygrał po raz ósmy z rzędu, czyli od chwili rozpoczęcia tych zawodów na Podkarpaciu, klasyfikację generalną Grand Prix w kategorii "Old boys", przechodząc tym samym do historii tych zawodów w Polsce. Za zwycięstwo w kategorii "Old Boys" otrzymał okazały puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Mielca Bogdana Bieńka. Zawody swoją obecnością zaszczycił i sam czynnie uczestniczył w turnieju zamknięcia sezonu gość honorowy Grand Prix Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

W trakcie trwania Grand Prix Viktor,a z okazji przypadającej w tym roku rocznicy 30 - lecia pracy trenerskiej Adama Bunio z badmintonistami Stali Nowa Dęba, Marszałek Władysław Ortyl uhonorował trenera z Nowej Dęby specjalnym grawertonem "Orłem Senatu RP" za sukcesy sportowe i trenerskie w latach 1983 - 2013  oraz za jego wkład w rozwój i promowanie badmintona na Podkarpaciu, w Polsce i poza jej granicami. Na wniosek Zarządu UKS Badmintona "Volant" w Mielcu, oraz dzięki staraniom organizatorów mieleckich zawodów Grand Prix, trener Adam Bunio został  uhonorowany specjalną nagrodą: "Teczką Trenera Badminton Europe", którą wręczył mu prezes mieleckiego klubu Krzysztof Ostrowski.

Warto nadmienić, że tę prestiżową nagrodę Europejskiej Unii Badmintona posiada tylko paru trenerów w Polsce.