Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Strażackie zmagania

10-07-2013
fot. Krzysztof Czajkowski OSP Nowa Dęba podwójnie pierwsza fot. Krzysztof Czajkowski

        W dniu 7 lipca na stadionie sportowym Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Nowa Dęba.
        Zawody przeprowadzono w dwóch grupach: grupa „A” czyli męskie drużyny pożarnicze oraz grupa „C” czyli kobiece drużyny pożarnicze. W grupie „A” wystartowało łącznie 8 drużyn (Nowa Dęba, Poręby Dębskie, Tarnowska Wola, Rozalin, Alfredówka, Jadachy, Chmielów, Cygany), natomiast w grupie „C” wystartowało 3 drużyny kobiece (Nowa Dęba, Alfredówka, Chmielów). Mężczyżni oraz kobiety startowali w dwóch konkurencjach: pierwsza to bieg sztafetowy 7 x 50 m, natomiast druga to ćwiczenie bojowe.
        Ostateczne wyniki w obu konkurencjach przedstawiają się następująco :
Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze :
I miejsce – OSP Nowa Dęba z łącznym czasem 104,3 s.
II miejsce – OSP Jadachy z łącznym czasem 105,1 s.
III miejsce – OSP Rozalin .z łącznym czasem 107,2 s.

Grupa „C” – kobiece drużyny pożarnicze :
I miejsce  - KDP Nowa Dęba z łącznym czasem 127,8 s.
II miejsce – KDP Alfredówka  z łącznym czasem 135,5 s.
III miejsce – KDP Chmielów z łącznym czasem 150,2 s.

         Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nowej Dębie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba. Strażackie zmagania obserwowali m.in. komendant miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Andrzej Babiec, wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł oraz burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.
         Zwycięzcy w grupie „A” otrzymali cenne drużynowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu strażackiego natomiast w grupie „C” indywidualne nagrody rzeczowe.
W dniu 1 września br. zwycięzcy będą reprezentować gminę Nowa Dęba na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które przeprowadzone zostaną w gminie Grębów .
         Obserwatorzy zawodów podkreślili wysoki poziom przygotowania wszystkich startujących zawodników, co w konsekwencji przekłada się na podniesienie sprawności bojowej poszczególnych jednostek OSP.


                                                                                                                                                                                                                                           SO/JK

Lista aktualności

Komentarze

*
*
*