Kamil Gurdak wicemistrzem Polski!

22-07-2013
Komentarze (1)

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Kamil Gurdak - zawodnik sekcji lekkiej atletyki Miejskiego Klubu Sportowego STAL Nowa Dęba został wicemistrzem Polski seniorów w biegu na 800 metrów.

Podczas trwających 89 Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbywają się w Toruniu podopieczny trenera Juliana Zięby z czasem 1:50,06 wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski. Kamilowi do złota zabrakło zaledwie osiem setnych sekundy.

Pod nieobecność zmagającego się z niegroźnym urazem Adama Kszczota, piękną sportową walkę o medale w biegu na 800 metrów stoczyli na ostatniej prostej Artur Kuciapski, Kamil Gurdak i Sebastian Smoliński. Pierwszy linię mety przekroczył Artur Kuciapski z czasem 1:49.98, drugi był Kamil Gurdak (1:50.06), a trzeci – podobnie jak przed rokiem w Bielsku-Białej – Sebastian Smoliński (1:50.24). Prowadzący po pierwszym okrążeniu Arkadiusz Wiśniewski ostatecznie zajął siódmą lokatę.

Gratulujemy Kamilowi wspaniałego rezultatu i życzymy dalszych sukcesów!!