Kinder Joy of Moving 2021

10-03-2021

7 marca br. odbył się pierwszy eliminacyjny turniej Kinder Joj of Moving 2021 w Przemyślu.

W kategorii czwórek:

Zawodniczki KPS: Maja Bogdan, Nel Lis, Anna Przybyło, Maja Rębisz i Kinga Wit, startowały w kategorii czwórek. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów z Rzeszowa, Łańcuta, Przemyśla, Zaleszan i Nowej Dęby. W fazie grupowej dziewczęta miały do pokonania zawodniczki z Rzeszowa i Łańcuta. Należało wygrać dwa sety do 15 punktów. Zrobiły to w iście mistrzowski sposób, nie dając szans przeciwniczkom, wygrywając sety nawet do zera.

O wejście do półfinału zespół KPS spotkał się z II zespołem Rzeszowa, pokonując rywalki 2 : 0. Również półfinał należał do naszych zawodniczek, w którym KPS pokonał zawodniczki Przemyśla 2 : 0.

Podsumowaniem umiejętności i zdolności naszych siatkarek był finał turnieju, w którym zespół Zaleszan uległ 0 : 2.

Wkategorii "dwójek" i "trójek"
Była to bardzo udana inauguracja w wykonaniu najmłodszych zawodniczek Klubu Piłki siatkowej. Podopieczne Joanny Diektiarenko i Adama Szpunara Wystartowały w kategorii „dwójek” i „trójek”. W pierwszej z nich: Izabela Durlak, Maria Tereszkiewicz i Julia Tereszkiewicz nie dały żadnych szans swoim koleżankom z Łańcuta, Przemyśla, Rzeszowa i Mielca. W gronie 16 zespołów zwyciężyły pokonując kolejne rywalki w fazie grupowej, ćwierćfinale, półfinale i finale bez straty seta 2:0.

Dziewczęta startujące w kategorii „trójek”: Sara Kupiec, Aleksandra Dul, Maria Bobrowska i Agnieszka Piekarz zajęły miejsce 5, ale przegrywając tylko 1 z 4 meczów w turnieju. W fazie grupowej przy 2 zwycięstwach 3 zespołów tylko stosunek tzw. małych punktów zadecydował o tym, że nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce w grupie. Zagrały więc mecz o 5 miejsce pokonując w nim 2 zespół z Rzeszowa 2:0.