Sukcesy lekkoatletów MKS STAL

20-05-2021

W sobotnie popołudnie 8 maja 2021r. na stadionie MOSiR w Stalowej Woli po raz 63 rozegrano Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli. W zawodach wzięło ponad 300 zawodników, wśród nich zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Najlepiej zaprezentowała się wychowanka trenera mgr Dariusza Żaka Agata Puzio, która zwyciężyła zdecydowanie w biegu na 400m w czasie rekordu życiowego 56,35. Wynik ten aktualnie jest najlepszy w Polsce w kategorii juniorek młodszych. Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Gołąbek, który zajął drugie miejsce w czasie rekordu życiowego w chodzie na 5km, który wyniósł 23,56,76 i jest najlepszy w Polsce w kategorii juniorów młodszych. Na tym samym dystansie czwarte miejsce w czasie rekordu życiowego zajął Kacper Łuc z czasem 25,17,75. W chodzie na 3km Ola Łuc zajęła trzecie miejsce w czasie rekordu życiowego 16,49,75 wynik ten jest drugim w Polsce w kategorii młodzików.

Kamil Kopeć – 21 miejsce na 200m w czasie 27,05

W dniu 02.05.2021r. na obiektach KS Olimpii w Poznaniu odbyły się zawody w chodzie sportowym. Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, ciągłe odpady deszczu oraz porywisty wiatr. W tych trudnych warunkach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. W kategorii juniorów młodszych Kacper Gołąbek zajął drugie miejsce w chodzie na 10km w czasie rekordu życiowego 49,55,18, również dobrze zaprezentował się jego klubowy kolega Kacper Łuc, który zajął czwarte miejsce w czasie rekordu życiowego 53,00,81. Wyniki uzyskane przez zawodników MKS – STAL dają im: Kacper Gołąbek drugie a Kacper Łuc czwarte miejsce w tabelach Ogólnopolskich w roku 2021. Warto podkreślić, że Kacper zdobył trzy medale Mistrzostw Polski Młodzików: złoty, srebrny i brązowy.