Badminton walczy

04-10-2021

W województwie śląskim w miejscowości Imielin k/ Bierunia rozegrane zostało Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych w badmintonie. Był to turniej wysokiej rangi punktowej. Znakomicie w tych zawodach spisała się dwójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba. Nowodębianie dwa razy stanęli na podium dla zwycięzców. W grze pojedynczej juniorów młodszych po bardzo dobrej grze trzecie miejsce wywalczył Kamil Malak (Stal Nowa Dęba). W grze podwójnej juniorów młodszych również trzecie miejsce wywalczył debel chłopców: Kamil Malak / Karol Wąsik (obaj Stal Nowa Dęba). Nowodębianie w półfinale stoczyli dramatyczny, stojący na wysokim poziomie trzysetowy pojedynek, w którym musieli uznać wyższość swoich rywali rozstawionych w tym turnieju z numerem dwa.

W dniach 17-19 września 2021 roku na Hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zagnańsku w województwie świętokrzyskim odbyły się IX Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w badmintonie. Zawody odbyły się z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem turnieju było przede wszystkim wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w 2021 roku, ale również podnoszenia sprawności fizycznej w środowisku służb mundurowych, popularyzacja badmintona oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu. Organizatorem zmagań był Świętokrzyski Związek Badmintona. W mistrzostwach wzięło udział 88 zawodniczek i zawodników reprezentujących Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Lasy Państwowe oraz inne organizacje mundurowe z całej Polski. W tym gronie znalazł się reprezentant powiatu tarnobrzeskiego, obecnie emerytowany policjant, a w przeszłości zawodnik sekcji badmintona Stali Nowa Dęba, Mieczysław Sitko, który w rywalizacji w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 50 lat wywalczył III miejsce i brązowy medal.

Gratulujemy.

Na Podkarpaciu w miejscowości Gogołów k/ Krosna z udziałem ośmiu drużyn: Rakieta II Tarnów, TEAM Tarnowiec, MKS "Skarbek" Gogołów, KB Zarzecze, Rakieta I Tarnów, Badminton Academy Rzeszów, UKS "Kiko" Zamość oraz MKS "Stal" Nowa Dęba zainaugurowane zostały rozgrywki drużynowe Karpackiej Ligi Badmintona w sezonie rozgrywkowym 2021/2022. Rozegrana została pierwsza runda tych rozgrywek. Znakomicie w rozgrywkach tych wystartowali badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy odnieśli dwa zdecydowane zwycięstwa. W pierwszym meczu Stalowcy pokonali zdecydowanie drużynę gospodarzy MKS Skarbek Gogołów 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali: w grze pojedynczej: Kamil Malak 2, Karol Wąsik 2, Tadeusz Szczur 1 oraz w grach podwójnych: Kamil Malak / Karol Wąsik 1, Patryk Kopeć / Tadeusz Szczur 1. W drugim meczu również zdecydowanie Stalowcy pokonali zespół TEAM Tarnowiec 7:0, a punkty dla Stali w tym meczu zdobywali: w grze pojedynczej: Kamil Malak 2, Karol Wąsik 2, Tadeusz Szczur 1 oraz w grach podwójnych: Kamil Malak / Karol Wąsik 1, Patryk Kopeć / Tadeusz Szczur 1. Dzięki tym wygranym zespół badmintonistów Stali Nowa Dęba został pierwszym liderem tych rozgrywek. Następna runda rozegrana zostanie w dniu 23.10.2021 r. w Tarnowie, gdzie zespół Stali zmierzy się kolejno z drużynami: KB Zarzecze i UKS Kiko Zamość.