Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Nowa Dęba Polakom na Ukrainie

15-03-2022

Społeczność Miasta i Gminy Nowa Dęba od chwili rozpoczęcia konfliktu zbrojnego aktywnie pomaga Ukrainie, włączając się w różne akcje pomocowe.

 

Jak wiemy, od wielu lat nowodębianie pomagali Polakom na Kresach. Szczególnie teraz o taką pomoc zwrócił się do nas przyjaciel Nowej Dęby ks. Michał Bajcar, który pozostał w Ukrainie wraz z grupą Polaków oraz Ukraińców. Potrzeby są ogromne, stąd też zwracamy się z serdeczną prośbą do mieszkańców miasta i gminy o przekazanie darów, które w najbliższym czasie trafią na Ukrainę do konkretnej parafii. Pełna lista potrzeb zamieszczona jest poniżej tekstu.

Dary będziemy zbierać do najbliższego czwartku włącznie, tj. do 17 marca. Pomoc humanitarną przekazujemy w wyzanczonych przez gminę punktach (lista pod adresem: http://www.nowadeba.pl/po-godzinach/dla-ukrainy/art,9628,nadal-pomagamy-uchodzcom-i-mieszkancom-z-ukrainy.html) oraz w parafii Matki Bożej Królowej Polski, a także do koszyków ustawionych w sklepach. Prosimy o dostarczanie pomocy w pudełkach, gdyż produkty tę będą paletyzowane.

 

Informacje na temat potrzeb można uzyskać pod numerem 15 846 3494, u koordynatora zbiórki z parafi MBKP pod nr tel. 539434615, lub od wolontariuszy, którzy w najbliższych dniach będą zbierać dary w sklepach. Osoby, które w inny sposób niekoniecznie materialny chcą włączyć się w pomoc również proszone są o kontakt na podane numery telefonu. 

Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

UMiG

 

1) Produkty żywnościowe o wydłużonym terminie ważności: kasza; makaron; mąka; olej; konserwy; cukier; mleko; pieczywo (pakowane);

2) Środki czystości o wydłużonym terminie ważności: proszek do prania; mydło; szampon; krem;

3) Dziecięce artykuły żywnościowe o wydłużonym terminie ważności: kaszka; zupy w słoiczkach; płatki (owsiane, kukurydziane itp.); mleko; czekolada (słodycze);

Lista aktualności