Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

VI Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie

04-09-2013

W niedzielę, 1.09.2013 r. na stadionie sportowym w Chmielowie odbył się kolejny, VI Festiwal Orkiestr Dętych. Choć początkowo nad głowami widzów wisiały deszczowe chmury, pogoda zdążyła się poprawić a w imprezie udział wzięło wielu mieszkańców Chmielowa i okolicznych miejscowości. Głównymi współorganizatorami i sponsorami tegorocznego Festiwalu byli Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu i Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, który jest Instytucją Kultury Gminy Nowa Dęba.

Najważniejszym  punktem festiwalu był przegląd orkiestr dętych, w trakcie którego swoje umiejętności zaprezentowało 5 orkiestr tj.: Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzegu, Orkiestra Dęta "Spoko Orkiestra" z Kocudzy Drugiej, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Nowa Dęba, Parafialna Orkiestra z Komorowa oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa. Po emocjonujących prezentacjach różnorodnych utworów jury przeglądu za zwycięzcę uznało Orkiestrę z Kocudzy Drugiej. Na drugim miejscu uplasowała się Miejska Orkiestra z Tarnobrzega, natomiast trzecie miejsce zdobyli gospodarze – Młodzieżowa Orkiestra Dęta  z Chmielowa.  Czwarte i piąte miejsce przypadło odpowiednio orkiestrom z Komorowa i Nowej Dęby. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, wręczone przez wicestarostę tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła i burmistrza Nowej Dęby Wiesława Ordona.   

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu były występy Mażoretek Diament z Chmielowa, które zaprezentowały nowe układy. Największe brawa dostały najmłodsze członkinie zespołu mażoretek „Diament”, debiutujące podczas tegorocznego festiwalu. Bezpośrednio po występach konkursowych tańczył dla wszystkich zespół FRAM z Tarnobrzega, który zaprezentował wspaniałą sztukę tańca nowoczesnego. VI Festiwal Orkiestr Dętych zakończył występ 5 solistek z Chmielowa, które zaśpiewały przeboje znanych artystów.

Podczas całego przebiegu imprezy można było skorzystać  z atrakcji przygotowanych przez Żandarmerię Wojskową oraz Koło Łowieckie „Ryś”, a także wziąć udział w konkursach proponowanych  przez WORD w Tarnobrzegu. Poza tym organizatorzy przygotowali dla wszystkich stoiska gastronomiczne oraz loterię fantową, w której główną nagrodą  był rower turystyczny.

Wszystkim sponsorom, rodzicom oraz tym którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tego festiwalu składamy serdeczne podziękowania.

Lista aktualności