Badminton

06-04-2022

W województwie małopolskim w miejscowości Wieliczka k/ Krakowa rozegrany został VII Ogólnopolski Turniej Badmintona "Wielicki Cup" w różnych kategoriach wiekowych, między innymi  w kategorii amatorów i weteranów. W zawodach tych bardzo dobrze spisała się czwórka badmintonowych weteranów i amatorów z Nowej Dęby. Znakomicie w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii "open +45" lat spisał się nowodębianin Tadeusz Szczur, który po pasjonującym i dramatycznym pojedynku finałowym pokonał Krzysztofa Knapika (Kraków) 2:1 (21:16;14:21;22:20) zajmując pierwsze miejsce. Na miejscu piątym uplasował się drugi nowodębianin Mieczysław Sitko. Bardzo dobrze w grze podwójnej mężczyzn w kategorii "open +45 lat" spisał się debel weteranów: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur. Para z Nowej Dęby po znakomitej grze wywalczyła pierwsze miejsce, a na trzecim miejscu uplasował się drugi debel nowodębian: Jacek Tomasiewicz/ Łukasz Wąsik. W grze podwójnej mężczyzn w kategorii "open zaawansowani" na trzecim miejscu uplasował się debel: Jacek Tomasiewicz/ Łukasz Wąsik. Był to kolejny bardzo dobry występ nowodębskich najstarszych badmintonistów w sezonie 2021/2022. Gratulacje dla całej czwórki.

W stolicy Polski w Warszawie rozegrany został Finał Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie w grach pojedynczych mężczyzn i kobiet. Rewelacyjnie w tych mistrzostwach spisał się najlepszy aktualnie badmintonista Stali Nowa Dęba, na co dzień student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Tymoteusz Malik. Tymek po znakomitej grze wywalczył pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski w grze pojedynczej mężczyzn, tracąc w całym turnieju tylko jednego seta. W pojedynku finałowym, stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonał po dwu setowym pojedynku Szymona Maciąga (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie) 2:0 (22:16;22:20). To kolejny spektakularny sukces tego badmintonisty w Jego dotychczasowej bogatej w sukcesy karierze sportowej. Serdecznie gratulujemy.

W stolicy województwa łódzkiego Łodzi rozegrane zostały X Mistrzostwa Polski Lekarzy w badmintonie. Znakomitą formą w tych mistrzostwach błysnął lekarz chirurg z Nowej Dęby Łukasz Wąsik, na co dzień od trzech lat Kierownik Oddziału Chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Łukasz wystąpił w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej i po bardzo dobrej grze w tych mistrzostwach stanął aż trzy razy na podium dla zwycięzców i wywalczył dwa srebrne medale i jeden medal brązowy. Najpierw drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski wywalczył w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat. Drugie miejsce i drugi srebrny medal wywalczył w grze podwójnej mężczyzn w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z lekarzem internistą Piotrem Orzechowskim (Łódź). Trzecie miejsce i trzeci medal w tych mistrzostwach, tym razem brązowy Łukasz wywalczył w grze mieszanej w kategorii wiekowej + 45 lat wspólnie z Moniką Mazur lekarzem chorób wewnętrznych (Wrocław). Mistrzostwa lekarzy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a Łukasz swoją postawą i uzyskanymi wynikami potwierdził, że badmintonowy bakcyl zaszczepiony w młodości ciągle dominuje w jego życiu sportowym i przynosi spektakularne wyniki sportowe na arenie ogólnopolskiej. Gratulacje dla kolegi Łukasza.

Jak co roku o tej porze w całej Polsce rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie, w których rywalizowały ze sobą reprezentacje województw. Szesnaście województw podzielonych na osiem par rywalizowało ze sobą o punkty do współzawodnictwa sportowego młodzieży, którego klasyfikację prowadzi Ministerstwo Sportu i Turystyki. Reprezentacja województwa podkarpackiego rywalizowała z reprezentacją województwa małopolskiego w Ropczycach. W reprezentacji województwa podkarpackiego wystąpił z powodzeniem młody badmintonista Stali Nowa Deba Krystian Wąsik. Krystian w tej rywalizacji wystąpił w grze pojedynczej chłopców i grze podwójnej chłopców. Spisał się wręcz znakomicie, potwierdzając po raz kolejny że jego talent rozwija się dynamicznie i w dobrym kierunku. Najpierw Krystian wspólnie ze swoim stałym partnerem deblowym Bartoszem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin) po bardzo dobrej grze wygrali rywalizację w grze podwójnej młodzików, pokonując w pojedynku finałowym parę: Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin) / Kacper Drymajlo (SSKS Badminton Przemyśl) 2:0 (22:20; 21:8). Jeszcze lepiej Krystian spisał się w grze pojedynczej młodzików, w której po koncertowej i morderczej grze, opartej na konsekwentnej taktyce wywalczył pierwsze miejsce, pokonując najpierw w pojedynku półfinałowym Macieja Słane (UKS AB Kraków) 2:1 (21:19;10:21;21:15), by w wielkim finale pokonać po znakomitej grze Kacpra Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) 2:1 (16:21;21:10;21:17). Rywalizację województw wygrała Małopolska, pokonując Podkarpackie 30:25, rywalizację klubów wygrał MKS Spartakus Niepołomice, drugie miejsce wywalczył UKS AB Kraków, trzecie miejsce MKS Skarbek Gogołów, a miejsce czwarte eq aequo wywalczyły: MKS Stal Nowa Dęba i UKS Orbitek Straszęcin. Dzięki dwóm spektakularnym zwycięstwom Krystian uznany został najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików. Wielkie gratulacje dla młodego badmintonisty Stali Nowa Dęba.