Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie w Poczesnej k/ Częstochowy.

21-06-2022
Krystian Wąsik na...

W województwie śląskim w miejscowości Poczesna k/ Częstochowy z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników w tej kategorii wiekowej rozegrane zostały Indywidualne mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie.

W gronie najlepszych polskich młodzików znalazła się również siedmioosobowa grupa młodych badmintonistów z Podkarpacia z następujących klubów: UKS Orbitek Straszęcin, MKS Skarbek Gogołów, UKS Sokół Ropczyce, SSKS Badminton Przemyśl i MKS Stal Nowa Dęba, a wśród nich reprezentant Stali Nowa Dęba 15 - letni Krystian Wąsik.

Krystian w tych mistrzostwach spisał się naprawdę dobrze i mimo braku zdobycia medalu pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Dobrze spisał się w grze podwójnej chłopców gdzie debel: Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin) / Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba) wywalczył dobre piąte miejsce, a do medalu zabrakło tak niewiele.

Krystian w grze pojedynczej chłopców wywalczył również dobre piąte miejsce, przegrywając w pojedynku ćwierćfinałowym z turniejową jedynką.

W sumie występ tego młodego i utalentowanego badmintonisty Stali Nowa Dęba należy uznać za udany, a wszystko co najlepsze w polskim badmintonie jeszcze przed nim.

Gratulacje dla Krystiana za cały sezon.

Był to ostatni występ badmintonistów z Nowej Dęby na badmiintonowych kortach całej Polski w kończącym się sezonie 2021/2022.

Teraz czas i pora na zasłużony odpoczynek po intensywnym sezonie.

Gratulacje dla całej badmintonowej ekipy ze Stali Nowa Dęba za sezon 2021/2022.

Na zdjęciu Krystian Wąsik na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Poczesnej k/ Częstochowy.

Tekst: MKS STAL