Adam Bunio Mistrzem Polski

11-09-2013

W dniach 5-8 września 2013 r.  w Gorlicach, przy udziale ponad 160 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy oraz ze Słowacji, rozegrane zostały "VIII Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów". Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat, w różnych dyscyplinach sportowych: strzelectwo z kbks, pływanie, siatkówka plażowa, tenis stołowy, speed badminton, dart i badminton.

W zawodach tych wzięli udział również reprezentanci Miasta Nowa Dęba - pracownicy Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biura Obsługi Jednostek Samorządowych w Nowej Dębie. Wystartowali oni tylko w jednej konkurencji, a mianowicie w badmintonie. W singlu mężczyzn, w kategorii do 45 lat, 11 miejsce wywalczył Grzegorz Ordon (BOJS), a na miejscu 15 uplasował się Rafał Lewandowski (SOSiR).

Znakomicie spisał się Adam Bunio (SOSiR), który w singlu, w kategorii wiekowej powyżej 45 lat wywalczył pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski.

W punktacji drużynowej Miasto Nowa Dęba zostało sklasyfikowane na miejscu 18, pomimo tego, że zawodnicy wystąpili tylko w jednej konkurencji, a nasza drużyna liczyła jedynie trzech zawodników.

Nowodębianie z pewnością swoim odważnym startem przetarli szlak zawodnikom, którzy bedą uczestniczyć w kolejnych mistrzostwach już za rok. Liczymy w przyszłym roku na Samorządowców, którzy wystartują  wraz z tegoroczną ekipą w pozostałych konkurencjach. Mamy również nadzieję na kolejne sukcesy i  awans w klasyfikacji drużynowej.