Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

MGOPS podsumowuje Akcję Charytatywną „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

07-12-2018

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie podobnie jak w latach ubiegłych, a mianowicie już po raz piąty przyłączył się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

 

     Głównym organizatorem Akcji jest Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji PDPZ przy Radio Lublin S.A., a jej pomysłodawcą i inicjatorką jest Ewa Dados – redaktor Radia Lublin. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach i ich rodzinach będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Zgodnie z jej ideą w dniu 24 listopada 2018 r. w specjalnie oznakowanych sklepach na terenie miasta Nowa Dęba (Biedronka, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Groszek „U Wolaka”, Sezam - Hala Targowa) oraz w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzono zbiórkę darów rzeczowych. Prowadzili ją wolontariusze (pracownicy MGOPS), którzy entuzjastycznie z uśmiechem na ustach zachęcali mieszkańców do wspierania inicjatywy. Pracowników MGOPS wspierali uczniowie SP Nr 2 w Nowej Dębie. Swoją serdecznością i młodzieńczym zapałem potrafili przyciągnąć licznych darczyńców. Dzięki ich hojności kosze w krótkim czasie zostały wypełnione po brzegi różnorodnymi artykułami. W wyniku przeprowadzenia Akcji pomocy zebrano ponad 550 kg produktów; żywność długoterminową, artykuły chemiczne i to, co cieszy najbardziej najmłodszych – słodycze i zabawki. Zebrane dary w najbliższych dniach zostaną przekazane dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych i rozbitych będącym w trudnej sytuacji materialnej oraz osobom starszym - mieszkańcom naszej gminy.

 

     Serdecznie dziękujemy dotychczasowym darczyńcom za okazane serce i hojność oraz wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym Akcję za poświęcony czas i zaangażowanie. To dzięki Państwu nadchodzące Święta Bożego Narodzenia staną się dla wielu rodzin szczęśliwe i radosne.

Kierownik MGOPS

Maria Tomczyk 

 

   Szefowa Sztabu
      Agnieszka Pieróg

 

RL/MM

Lista aktualności