Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Mikołaj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

20-12-2018

Grudzień to dla większości z nas miesiąc magiczny, a dzieje się tak za sprawą Świąt Bożego Narodzenia. To czas, kiedy emanują w nas uczucia miłości i szczęścia, kiedy stajemy się wrażliwsi na potrzeby drugiego człowieka. Wyrażamy to m.in. obdarowując się nawzajem prezentami.

 

     Takim magicznym doznaniom ulegli również pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, którzy po raz kolejny zorganizowali dla najmłodszych członków naszej społeczności Zabawę Mikołajkową. 12 grudnia pod przewodnictwem Pani Mikołajowej i Elfa dzieci przeniosły się do dalekiej krainy Świętego Mikołaja. Zanim to jednak nastąpiło przybyłych gości serdecznie przywitała kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Maria Tomczyk, która skierowała do wszystkich kilka ciepłych słów na koniec życząc wszystkim udanej zabawy. Tańce i pląsy trwały do późnych godzin wieczornych. Oczywiście w trakcie zabawy nie zabrakło najważniejszego punktu programu, a mianowicie prezentów od Świętego Mikołaja, który niestety nie mógł osobiście przybyć, ale miał godnych zastępców. Radość dzieci była ogromna, wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali na moment kiedy zostaną wyczytani przez Elfa i otrzymają swój prezent. Pracownicy MGOPS przygotowali również dla wszystkich przybyłych dzieci i ich rodziców drobny poczęstunek (coś do picia i coś słodkiego), z którego mogli korzystać dowoli w przerwie od zabawy.

     Upominki dla 47 dzieci udało się przygotować, dzięki przeprowadzonej przed kilkoma dniami przez pracowników MGOPS Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, w ramach której zebrano dużą ilość różnych produktów, w tym słodycze i zabawki. Dzięki tej Akcji udało się również przygotować 36 paczek żywnościowych, które trafiły do rodzin z dziećmi oraz osób samotnych z terenu naszej gminy.

 

     Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych organizując taką imprezę, udało się nam sprawić dzieciom choć trochę radości i umilić im czas oczekiwania na nadchodzące święta.
    Liczymy, że w kolejnym nadchodzącym roku Święty Mikołaj również nie zapomni o naszym Ośrodku.

 

    Agnieszka Pieróg
MGOPS

 

RL/MM

Lista aktualności