Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Relacja z obchodów XXVII Światowego Dnia Chorego

14-02-2019

     Z pamięcią o wszystkich chorych i potrzebujących 12 lutego Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie zorganizował w Samorządowym Ośrodku Kultury obchody XXVII Światowego Dnia Chorego. 

 

     11 lutego obchodziliśmy ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku Światowy Dzień Chorego. Z okazji XXVII Obchodów Światowego Dnia Chorego, Ojciec Święty Franciszek ogłosił orędzie, w którym to tematem przewodnim są słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10.8).

 

     Uczestnikami obchodów byli mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba oraz przedstawiciele zaproszonych instytucji. Po powitaniu przybyłych gości i przybliżeniu historii obchodów Światowego Dnia Chorego przez organizatorów, życzenia wszystkich chorym złożył starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. Do życzeń dołączył się również zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski.

     W programie spotkania znalazły się ciekawe prelekcje: ,,Cierpienie – dar od Boga” - ks. Tomasz Pyryt – kapelan Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, ,,Walory zdrowotne aktywności fizycznej człowieka dorosłego” - dr Barbara Wolny - konsultant PCEN w Tarnobrzegu, „Podologia wśród pacjentów z grupy ryzyka” - mgr Anna Czarniecka – Europejski Instytut Podologiczny w Rzeszowie. Na zakończenie części oficjalnej, spektakl pt. ,,Mój Chrystus połamany” wykonał Teatr ,,Pora na Seniora” z Nowej Dęby. Odwiedzający SOK w Nowej Dębie mogli również skorzystać ze specjalnie przygotowanych stoisk, tj. punktu pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz zapoznać się z ofertą Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, Słuchmed w Nowej Dębie, Naturhouse oraz nowodębskich aptek: Centrum i Nova. Po części oficjalnej i artystycznej dla wszystkich gości przygotowany był poczęstunek.


     Dziękujemy wszystkim darczyńcom, tj. Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Zakładom Metalowym DEZAMET S.A. w Nowej Dębie, Fresenius Kabi Polska w Warszawie, Bankowi Spółdzielczemu w Tarnobrzegu, Cukierni Pączek w Nowej Dębie, Restauracji Dębianka w Nowej Dębie, PSS SPOŁEM w Nowej Dębie, PHUP „Pod Koroną” w Majdanie Królewskim, dzięki którym możliwa była organizacja Obchodów XXVII Światowego Dnia Chorego.


Monika Bojanowska
DPS w Nowej Dębie

 

RL/MM

 

Lista aktualności