Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

MGOPS przeprowadził po raz drugi akcję zbiórki krwi

11-09-2020

9 września Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie przeprowadził po raz drugi akcję zbiórki krwi. 

 

     W godzinach od 9:00 do 14:00 przed siedzibą Ośrodka stacjonował krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Od wczesnych godzin rannych, jeszcze przed przybyciem krwiobusa przed Ośrodkiem ustawiła się kolejka osób chętnych do oddania krwi. Łącznie w celu oddania krwi zarejestrowało się 39 osób, natomiast po przeprowadzonej weryfikacji tj. wywiadzie i badaniu lekarskim ostatecznie krew oddało 29 osób. Wśród oddających krew była dość liczna grupa przedstawicieli nowodębskiej policji, nie zabrakło również osób, które krew oddały po raz pierwszy oraz honorowych krwiodawców, mających na swoim koncie po kilkanaście litrów oddanej krwi.

     Jak na gospodarzy przystało nie mogło obyć się bez przedstawicieli Ośrodka. Akcja odbywała się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa ze względu na obowiązujący w kraju stan pandemii. Wszyscy uczestnicy zobowiązani zostali do wypełnienia ankiety dotyczącej ryzyka zakażeniem COVID-19 oraz mieli przeprowadzony pomiar temperatury. Krew pobierał wyspecjalizowany personel, przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, z wykorzystaniem odpowiednich środków ochrony osobistej.

 

     Krew jest bardzo cennym darem, lekiem, którego nie da się wyprodukować, pozyskać go możemy jedynie od drugiego człowieka. Oddając krew, niejednokrotnie ratujemy czyjeś życie. Zapotrzebowanie na krew jest ogromne, dlatego też tego typu akcje mają szczególny wymiar, pozwalają w krótkim czasie, w istotny sposób zasilić banki krwi. Cieszymy się, że po raz kolejny akcja zakończyła się sukcesem i już dziś możemy z całą pewnością obiecać, że w niedługim czasie zostanie powtórzona. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały krew, liczymy na Państwa udział w trakcie kolejnej akcji.

 

MGOPS

 

RL/MM

Lista aktualności