Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Komfortowo i bezpiecznie

20-11-2020
Komfortowy spacer zapewni... Chodnik od kościoła do... ...stary deptak.

   Mieszkańcy miasta mogą już spacerować nowo wyremontowanymi chodnikami.

 

„Bystrzyk” połączony

   Zakończyły się prace remontowe fragmentu chodnika, łączącego ul. Kwiatkowskiego i Konopnickiej w Nowej Dębie, przy potoku „Bystrzyk”. Duża w tym zasługa pracowników urzędu gminy, którzy podpisali umowę z Państwowym Gospodarstwem Wodnym (PGW)„Wody Polskie” -  Zarząd Regionalny w Rzeszowie, na użytkowanie terenu leżącego nad potokiem (to na działce stanowiącej własność PGW przebiegała część starego chodnika).

   - Wyremontowane zostało 97 m kw. chodnika. Na wysokości koryta potoku, przy skraju deptaka, zamontowane zostały barierki ochronne, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Teraz komfortowo można spacerować pomiędzy centrum miasta i osiedlem Dęba – informuje Marek Powrózek, inspektor ds. utrzymania budynków i urządzeń komunalnych z Referatu Spraw Komunalnych nowodębskiego urzędu.

   Roboty remontowe wykonała miejscowa firma budowlana „Frastan” Stanisława Wruchy, a koszty zamknęły się kwotą 29 tys. 189 zł 13 gr brutto.

 

Do Misia

   W ostatnich tygodniach zakończył się także remont chodnika przy ul. Krasickiego w Nowej Dębie, na odcinku od wejścia do Kościoła Parafii Podwyższenia Krzyża św., do bramki Przedszkola nr 5 „Misia Uszatka”.

   - Ten fragment chodnika „sklecony” był z kilku rodzajów popękanych i nierównych płytek i stanowił spore utrudnienie dla korzystających, szczególnie dla matek z dziećmi odprowadzających swoje pociechy do przedszkola. Poza tym ten chodnik to dodatkowy „szlak” między innymi do garaży, ogrodów działkowych, PGKiM, tak więc jest często uczęszczany – dodaje M. Powrózek.

   Remont został wykonany przez firmę wyłonioną w drodze zapytania ofertowego, a była nią firma „Frastan” Stanisława Wruchy z Nowej Dęby. Wyremontowany fragment to odcinek ok. 80 metrów bieżących i 126 metrów kwadratowych z nowej kostki brukowej tzw. „bezfazowej” (czyli o gładkiej powierzchni). Koszt remontu to 27 tys. 850 zł 89 gr.

RSK

Lista aktualności