Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

I staje się jasność...

21-11-2020
Ul. Borowa Ul. Borowa Ul. J. Pawła II Ul. J. Pawła II

Na terenie miasta i gminy systematycznie przybywa ledowych punktów oświetleniowych. Na ul. Borowej w osiedlu Poręby Dębskie zakończyła się budowa oświetlenia ulicznego. Nowe słupy rosną na ul. Jana Pawła II, a kilku dodatkowych punktów świetlnych doczekają się także mieszkańcy Alfredówki.

 

   Dokumentacja projektowa na wykonanie oświetlenia przy ulicy Borowej była przygotowana już w 2018 r. Podpisana umowa uwzględniała realizację pierwszego etapu na około 400-metrowym odcinku, od przejazdu kolejowego Linii Hutniczej Szerokotorowej, w stronę skrzyżowania z ulicą Lipową. Do końca października na nowej linii oświetleniowej zostało tam zainstalowanych 11 lamp led. Wartość zadania po przetargu wyniosła blisko 62,5 tys. zł, a wykonawcą prac była firma Elres sp. z o.o. z Rzeszowa.

 

   Obecnie trwa dobudowa oświetlenia typu parkowego przy blokach na ulicy Jana Pawła II. Jest to pierwszy etap prac. Wykonawca został wyłoniony w przetargu: to firma Instal-Tech za kwotę 53 tys. 590 zł.

   Do końca listopada natomiast potrwa dobudowa kilku punktów świetlnych w Alfredówce oraz wymiana kilku istniejących opraw sodowych (koszt: 18 tys. 204 zł). Wykonawcą będzie także firma Instal-Tech.

RI

Lista aktualności