Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Promesa na 4 mln zł odebrana

09-12-2020

   9. grudnia burmistrz Wiesław Ordon odebrał z rąk posła Zbigniewa Chmielowca promesę na 4 mln zł dotacji dla naszej gminy.

 

   Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostaną wykorzystane na modernizację kanalizacji sanitarnej na terenie nowodębskiej podstrefy metodą bezwykopową. Podobną metodą realizowany był remont kanalizacji na terenie miasta, a pozwoli ona uniknąć znaczących zakłóceń w funkcjonowaniu firm na strefie.

 

   Wstępnie przewidujemy, że wsparcie pozwoli zrealizować między 25% a 30% długości sieci kanalizacyjnej na strefie, w tym główną magistralę. Prace planowane są na okres kilkunastu miesięcy, być może potrwają do roku 2022. Jest to obecnie przedmiotem ustaleń. – To jest istotna pomoc dla nas, tym bardziej, że w chwili obecnej nie ma naborów na środki unijne, o które moglibyśmy zabiegać, aby podjąć się realizacji tego projektu. Dlatego jestem wdzięczny tym, którzy nas wsparli przy staraniach o miliony: posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi i ministrowi Rafałowi Weberowi. Myślę, że satysfakcję mają także radni poprzedniej kadencji z przewodniczącym Wojciechem Serafinem, którzy pozytywnie odpowiedzieli na moją prośbę o przygotowanie projektu technicznego – z zadowoleniem kwituje rządową decyzję burmistrz Wiesław Ordon.

  

   Będzie to kolejne ważne przedsięwzięcie, po zakończeniu modernizacji sieci kanalizacji miejskiej, przebudowie oczyszczalni ścieków oraz rozbudowie kanalizacji sanitarnej na obszarach wiejskich, realizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz gminę. Może nie są one tak spektakularne dla mieszkańców, jak inne, choćby drogowe inwestycje, ale bardzo ważne dla przyszłości i rozwoju naszej gminy.

UMiG

Lista aktualności