Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Miliony dla powiatu tarnobrzeskiego

11-12-2020

   Półtora miliona złotych otrzymało Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. - Te pieniądze spadły nam jak z nieba - komentuje starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

 

   Półtora roku temu starostwo złożyło wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony środowiska w Warszawie o pomoc w zagospodarowaniu budynku, który kupiło w Tarnobrzegu pod potrzeby oddziału dziennego psychiatrii. Takie oddziały dzienne już funkcjonują w Nowej Dębie i Kolbuszowej - bo taki teren obejmuje Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie. Kolejnym krokiem jest właśnie Tarnobrzeg.

   - Żeby uruchomić tę dzienną placówkę potrzebujemy około miliona złotych - mówi starosta Jerzy Sudoł. - Prace już ruszyły i liczymy na to, że wczesną wiosną, jeżeli nic nie zakłóci harmonogramu prac, otworzymy ten oddział. 

   Drugi obiekt, który był w tym samym wniosku do NFOŚ, to rezerwowe ujęcie wody  dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Budynek na ten cel już jest, trzeba jednak go ocieplić i dostosować do nowych potrzeb oraz kupić zbiorniki na wodę. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu starało się także o pomoc finansową dla ośrodka, w którym schronienie znajdują ofiary przemocy, funkcjonującego w Gorzycach. - W tym obiekcie chcemy wybudować kotłownię, wymienić 40 okien i poprawić elewację zewnętrzną - wylicza Jerzy Sudoł. Starosta nie ukrywa, że liczy też na pomoc w realizacji tego remontu.

   Miliony z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych popłynęły także do gmin w powiecie tarnobrzeskim. Gmina Nowa Dęba otrzymała 4 miliony zł. Pieniądze te zostaną wydane na renowację sieci kanalizacyjnej w strefie ekonomicznej. Gmina Baranów Sandomierski z kolei otrzymała dofinansowanie z FIL na dwie inwestycje. Pierwsza obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku przedszkola w Woli Baranowskiej. Na tę inwestycję gmina otrzymała 1,1 miliona zł. Drugie zadanie polegać będzie na termomodernizacji budynku Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim wraz z przebudową instalacji elektrycznej, sanitarnej i odgromowej. Wartość wsparcia z FIL to to 2 miliony zł.

 

Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu

Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

Lista aktualności