Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Święto patrona Zespołu Szkół nr 2

14-12-2020

   Jak co roku, 12 grudnia przypominamy imię wielkiego Polaka, budowniczego Polski, bez którego nie byłoby Nowej Dęby – Eugeniusza Kwiatkowskiego.

 

   Tego dnia w 1991 r. Zespół Szkół Nr 2 w Nowej Dębie otrzymał patrona w osobie twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego - Eugeniusza Kwiatkowskiego. Wtedy też szkoła otrzymała sztandar ufundowany przez Zakłady Metalowe oraz odsłonięta została przez córkę patrona szkoły - panią Annę Puget tablica pamiątkowa. Eugeniusz Kwiatkowski całym swoim życiem zarówno prywatnym jak i zawodowym, działalnością naukową i polityczną, dawał wzór dobrego obywatela i wybitnego Polaka. Dzięki jego decyzjom powstała Wytwórnia Amunicji nr 3 oraz zalążek przyszłego miasta - Nowej Dęby. To na potrzeby późniejszych Zakładów Metalowych powstała Zasadnicza Szkoła Zawodowa, która po latach przekształciła się w Zespół Szkół Nr 2 w Nowej Dębie.

   W tym roku obchodzimy 29 rocznicę nadania szkole imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego i 60 już rocznicę utworzenia szkoły. W tych szczególnie trudnych czasach potrzebujemy autorytetów, które pokażą zwłaszcza młodym ludziom, jak żyć, służąc drugiemu człowiekowi i ojczyźnie, nie oglądając się wyłącznie na korzyści. Cała Polska, a szczególnie Nowa Dęba, zawdzięczają Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu wiele, dlatego winni jesteśmy mu pamięć.


   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w teście wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim na platformie MS TEAMS. Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce w konkursie zajął Patryk Puzio, uczeń klasy 2TD. Miejsce drugie wywalczyła Paulina Chrząstek, uczennica klasy 2TA, zaś miejsce trzecie przypadło Aleksandrze Kwaśnik, uczennicy klasy 2TD. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe ufundowane prze firmę PolishStyl oraz dyplomy. Gratulujemy wysokich wyników także pozostałym uczestnikom konkursu.

  

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o życiu i działaniach Eugeniusza Kwiatkowskiego, wspaniałej postaci dwudziestolecia międzywojennego, który zawsze mawiał, że za każdym wielkim sukcesem kryje się wielkie poświęcenie.

 

Dorota Furtak, Małgorzata Flis, Edward Stelmach

ZS nr 2

Pliki do pobrania

Lista aktualności