Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Dzienny oddział psychiatryczny ruszy już wiosną

21-12-2020
Przekazanie - Symboliczny... Budynek w sąsiedztwie Zespołu... Prace w budynku już się...

   Już wiosną przyszłego roku ruszy w Tarnobrzegu dzienny oddział psychiatryczny, który będzie częścią  Centrum Zdrowia Psychicznego działającego w Nowej Dębie od 1 października 2018 roku i powstałego  w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

 

   Centrum Zdrowia Psychicznego, chociaż działa przy nowodębskim Szpitalu Powiatowym, to swoim zasięgiem obejmuje dwa powiaty: tarnobrzeski i kolbuszowski. Teraz obejmie też miasto Tarnobrzeg.

   - Żeby uruchomić tę dzienną placówkę w Tarnobrzegu, potrzebowaliśmy około miliona złotych - mówi starosta Jerzy Sudoł. - Nie muszę nikogo przekonywać, jak bardzo ten oddział jest potrzebny, tym bardziej się cieszę, że pieniądze na ten cel właśnie się znalazły. Dziękuję za to ministrowi Rafałowi Weberowi i posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, którzy bardzo nam w tym pomogli.

 

   Placówka powstanie w budynku kupionym jeszcze w ubiegłym roku przez Starostwo  Powiatowe w Tarnobrzegu. Przedsięwzięcie może zostać zrealizowane, ponieważ starostwo zyskało pomoc z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Półtora miliona złotych z FIL zostanie przeznaczone na remont  budynku oraz na rezerwowe ujęcie wody  dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu

Lista aktualności