Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Nowodębski szpital doceniony

22-12-2020

   Szpital Powiatowy z Nowej Dęby wziął udział w XVII edycji rankingu „Bezpieczny szpital” organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Na Podkarpaciu nowodębska lecznica uplasowała się na 10 pozycji. Dla dyrekcji szpitala i jego pracowników to powód do radości.

 

   Z sukcesu nowodębskiej lecznicy cieszy się też starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, bowiem to właśnie starostwo powiatowe jest organem założycielskim tego szpitala. Jak podkreśla starosta, to szpital z niemal 70-letnią tradycją, który może się poszczycić wieloma sukcesami i świetną kadrą.

   - By wziąć udział w rankingu, który został zorganizowany we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Krakowie, wypełniliśmy stosowną ankietę i poddaliśmy się ocenie w wielu obszarach - mówi Wiesława Barzycka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

 

   Dla oceniających liczyło się głównie bezpieczeństwo pacjenta, personel i jego kwalifikacje,  dostęp do kompleksowej diagnostyki, ale też  wyposażenie, infrastruktura szpitalna, aż po gospodarkę odpadami. Na pierwszym miejscu w tym ogólnopolskim rankingu znalazł się rzeszowski szpital PRO - FAMILIA.

 

   Rok 2020, choć wyjątkowo trudny dla wszystkich instytucji związanych z ochroną zdrowia, był dla nowodębskiego szpitala  wyjątkowo dobry. W czerwcu lecznica otrzymała certyfikat akredytacyjny na kolejne 3 lata, dzięki któremu zyskała dodatkowe pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia i pewność pacjentów, że trafili do dobrej placówki . W listopadzie zaś szpitalowi w Nowej Dębie przyznano certyfikat ISO 9001:2015 świadczący o najwyższej jakości usług.

Katarzyna Sobieniewska-Pyłka

Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu

Lista aktualności