Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Aktualności

Nowodębski SOK z nowym nagłośnieniem

28-12-2020

   Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącemu z Funduszu Promocji Kultury, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zakończył realizację projektu „Zakup asortymentu muzycznego na potrzeby prowadzenia edukacji artystycznej i występów grup działających w SOK”.

 

   Zadanie było kolejnym etapem rozwoju SOK, sukcesywnie prowadzonego przez dyrektora Krystiana Rzemienia i miało na celu m.in. optymalizację oraz podniesienie jakości działalności statutowej, ulepszenie standardu prowadzenia zajęć edukacji kulturalnej oraz jakość występów scenicznych (koncerty, spektakle teatralne i sceniczne, również plenery). Dzięki realizacji projektu poprawi się też jakość występów scenicznych i ich odbioru w budynkach Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz we wszystkich filiach SOK: w Chmielowie, Cyganach, Rozalinie i Tarnowskiej Woli.

   W ramach projektu zakupiono mobilny komplet nagłośnieniowy, w skład którego wchodzi zestaw 12 kolumn głośnikowych, w tym: szerokopasmowe, niskotonowe, uniwersalne konferencyjno-odsłuchowe) a także statywy kolumnowe, 100 m okablowania i komplet pokrowców ochronnych na wszystkie głośniki. – Zakup tego zestawu nagłośnieniowego pozwoli naszym artystom amatorom, jak również profesjonalistom, którzy u nas występują, na uzyskanie jeszcze czystszego i niezakłócanego przekazu artystycznego dla widzów i słuchaczy wielu organizowanych przez nas wydarzeń. Obecnie posiadany zestaw służył w SOK kilkanaście lat i ostatnio często trzeba było go naprawiać. Natomiast najnowszy zakup, to wg naszego realizatora dźwięku inwestycja, która nie będzie wymagać kolejnych nakładów finansowych przez kolejne 15-20 lat. Korzystając z okazji chcę podziękować Posłom na Sejm RP: Zbigniewowi Chmielowcowi i Rafałowi Weberowi, za wspieranie powodzenia tego projektu – komentuje dyrektor SOK Krystian Rzemień, który przygotował dofinansowany wniosek.

   Na realizację zadania SOK pozyskał 50 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co stanowi niemal 70 proc. kosztów. Pozostałą kwotę 22 tys. zł na wkład własny zabezpieczył z wypracowanych środków Samorządowy Ośrodek Kultury. Dzięki realizacji projektu udało się poprawić jakość edukacji artystycznej, występów scenicznych oraz ich odbioru przez widzów i słuchaczy. Sprzęt wykorzystywano już podczas prób do wakacyjnego spotkania mieszkańców Nowej Dęby z Prezydentem Rzeczypospolitej oraz wakacyjnych wydarzeń i niektórych koncertów w trakcie Festiwalu „Margaritae Baroci”. Niestety, trwająca epidemia pokrzyżowała plany organizacji zaplanowanych wydarzeń, w tym kilku promujących realizację projektu, jednak mamy nadzieję, że jak najszybciej, gdy tylko prawo na to zezwoli, będzie można prezentować publiczności walory nowego nagłośnienia.

Zakup asortymentu dofinansowano z pieniędzy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie

Lista aktualności