Kontrast oraz wielkość czcionki

Kamery Online

Informacje

"Ogólnopolski głos profilaktyki"

28-05-2015

   Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Komendant Główny Policji podjął decyzję o włączeniu Policji w działania profilaktyczne, które będą odbywały się pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”.
   Tegoroczne działania mają na celu między innymi przeciwdziałanie zjawiskom alkoholizmu, narkomanii oraz przemocy rówieśniczej.
   Akcja ta została zainicjowana trzy lata temu na terenie Warszawy pod nazwą „Warszawskiej Nocy Profilaktyki”, a w poprzednich latach była już prowadzona na terenie całego kraju pod nazwą „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”.
   Termin rozpoczęcia akcji w tym roku został wyznaczony na dzień 1 czerwca godz. 14.00. O tej godzinie w centralnych punktach miast i miejscowości ludzie chcący wesprzeć ideę akcji powinni zatrzymać się, położyć prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wspólnie wybijać jego rytm.
   Przesłaniem tego działania budowanego na profilaktyce rówieśniczej jest promowanie mody na życie wolne od uzależnień i przemocy.
   Podejmowanie tego typu działań ma na celu zintegrowanie lokalnych społeczności wokół spraw ważnych, wobec których nikt, komu leży na sercu dobro dzieci i młodzieży nie może pozostać obojętny.
   Zachęcamy do aktywnego zaangażowania się mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba w tę akcję.

 

SM/MN
 

Lista aktualności